Vzhledem k tomu, že se vláda zase snaží Sněmovnou protlačit novelu krizového zákona, která by umožnila pořádně trestat rebelující občany, můžeme si začít sázet na to, kdy bude vyhlášen nouzový stav.

Česká justice k tomu píše:

„Konkrétně lze ze zkušenosti s řešením pandemie COVID 19 poukázat zejména na nedodržování omezení či zákazu v provozovnách stravovacích služeb, především v restauracích či barech, kde i přes vládou uložená omezení či zákazy přítomnosti veřejnosti v určitých časech (nebo zcela) docházelo ke kumulaci většího počtu osob, prodeji alkoholických nápojů a k dalším významným porušováním stanovených povinností,“ stojí doslova v důvodové zprávě.

Na České justici je dále k nalezení článek předsedy NS plný soudcovské sebechvály. Soudy prý, haha, obstály ve výzvách, které přinesla pandemie. Žije ten člověk vůbec v ČR? Nebo že by se ho ve slonovinové věži krácení občanských práv a finanční krize nedotkly?

A do třetice všeho zlého z České justice. Ministerstva prý posoudí změnu zákona, která míří na neočkované zaměstnance.

Ministerstva zvažují úpravu zákonů tak, aby zaměstnanci neočkovaní proti covidu či bez testu nebo jiného dokladu o bezinfekčnosti nemohli na pracoviště. Podle končícího vicepremiéra a šéfa ústředního krizového štábu Jana Hamáčka (ČSSD) by „italský systém“ zvýšil zájem o vakcinaci. Hamáček po jednání štábu řekl, že možnost změny zákoníku práce posoudí ministerstvo práce a sociálních věcí. Změna by měla fungovat tak, že zaměstnanec bez dokladu by nemohl na pracoviště, překážka by byla na jeho straně.

„Povinnost předložit by přešla na zaměstnance včetně úhrady nákladů,“ uvedl Hamáček. Připomněl, že od listopadu preventivní testy na covid-19 budou mít hrazeny ze zdravotního pojištění už jen děti a mladí do 18 let, dále lidé s alespoň jednou dávkou vakcíny proti koronaviru a ti, kdo se nemohou nechat naočkovat.

Z toho sice jednoznačně vyplývá, že to (úhrada testů zaměstnancem a nějaké podmiňování výkonu práce bezinfekčností) dnes není možné, ale evidentně se na to ti nahoře chystají. Snad se doopravdy někde vaří dost vody a karma nebude fungovat až bůhví v kolikátém zrození.

Tripartita prý zatím restrikce odmítla (tj. změnu opatření). Co se ale chystá, to ví někdo jiný než já…

%d bloggers like this: