O isoprinosinu toho bylo napsáno hodně, nejtěsněji je s tímto léčivem spjat profesor Beran. Protože u nás je lék na předpis a málokdo se k němu má šanci dostat, říkala jsem si, že napíšu taky jeden čistě praktický příspěvek. O víkendu jsme si z polské lékárny objednali 6 krabiček, které dáme rodičům a mojí babičce. )

O pozitivním vlivu isoprinosinu na imunitní systém se psalo už před lety (kdy se to ještě smělo): „Autoři poukazují na to, že isoprinosin nejen stimuluje efektorové funkce lymfocytů, ale dokáže také potlačit regulační (inhibiční) imunitní mechanismy. Toho je možné efektivně využít v podpoře imunitního systému při virových infekcích nebo u imunosuprimovaných jedinců.“

Profesor Beran o léku psal už dřív (článek je z roku 2017): „Isoprinosin působí při onemocněních způsobených širokým spektrem virů, je účinný i u antigenních mutací chřipky, a je tak vhodným lékem pro nespecifickou léčbu ILI v průběhu sezóny akutních respiračních onemocnění. Stimulací nespecifické imunitní odpovědi i specifické celulární imunitní odpovědi vede ke kratší době s příznaky onemocnění a k rychlejší rekonvalescenci. Vzhledem ke svému odlišnému mechanismu účinku může být isoprinosin podáván zároveň s antibiotiky a antivirotiky.“

O léku mluvil na Českém rozhlasu také jeden praktik: „Isoprinosine zvyšuje buněčnou imunitu a může způsobit zásadní zvrat v průběhu onemocnění. Někteří mí pacienti měli už čtrnáct dní horečky a přestávali mít situaci pod kontrolou. Po nasazení léku jsem zaznamenal jednoznačné zlepšení. Užívá se jedna tableta po šesti hodinách a snáší se i s jinými léky. Samozřejmě neradím cucat tento lék jako lentilky, ale pokud onemocnění propukne, je dobré ho nasadit co nejdříve,“ vysvětluje MUDr. Jan Tišer. 

Když vidím, jak kvůli isoprinosinu prská takový Kubek, hned mi to dodává důvěru v tento preparát. A když se vymezí i něco tak seriózního, jak je web Manipulátoři, je moje rozhodování ještě snazší. Završí-li to všechno svými moudry expert Hořejší, není o čem pochybovat: Isoprinosine rodičům rozhodně doporučím. Škoda, že nevím, co si myslí datový vědec Ludwig. S účinností hadrových roušek mu to zrovna nevyšlo, ale třeba by se tentokrát trefil!

Kdybyste si chtěli objednat, je to velmi snadné. V Polsku se lék prodává např. pod názvem Groprinosine. Do ČR dorazil za pouhé 2 dny. To je rychlejší, než když si něco koupíte v české online lékárně.

Já jsem objednávala zde. Poštovné je necelé 400,-, tak se vyplatí domluvit se s více lidmi.

%d bloggers like this: