O soudci Uhlířovi z Ústavního soudu jsme už psali. Jeho twitterový účet by byl mimořádně zábavný, kdyby to současně nebyl jeden z 15 vyvolených, kteří rozhodují o našich osudech, budoucnosti, o dětech, podnikatelích, o tom, jestli se budeme mít jak živit a jak se start o slabé a potřebné, o svobodě, demokracii a právním státě. Bohužel ale jedním z těchto elitních soudců je.

Ústavní soudci by měli být odvážní, měli by se snažit vidět „za roh“, měli by být schopni předvídat důsledky svých mimořádně závažných rozhodnutí. Měli by být natolik zralí, že se by se dokázali povznést nad lidský strach a měli by plně chápat, jak obrovskou odpovědnost mají. Jeden takový soudce se vyskytuje na Slovensku. Jak bratrům a sestrám závidím!

Náš soudce Uhlíř tweetoval hodně zvláštní věc (i když jsme doufali ve skrytu duše, že post o koťatech byl jeho posledním):

Člověku se nechce věřit, že může z někoho něco podobného vypadnout, ale je to tak. Doufejme, že si tento soudce před rozhodováním o další ústavní stížnosti přečte poslední studii, kterou ke smrtnosti onoho mytického viru zveřejnila WHO (proč to WHO dělá je záhadou, vždyť to byla právě tato organizace, která celé šílenství rozpoutala). V onom dokumentu se uvádí, že smrtnost koronaviru je až směšně nízká, v podstatě je skutečně na úrovni chřipky. A kvůli tomu má stát, pane Uhlíři, právo zničit všechny a všechno? Opravdu si to jako ústavní soudce myslíte?

Citace ze studie

„Results I included 61 studies (74 estimates) and eight preliminary national estimates. Seroprevalence estimates ranged from 0.02% to 53.40%. Infection fatality rates ranged from 0.00% to 1.63%, corrected values from 0.00% to 1.54%. Across 51 locations, the median COVID-19 infection fatality rate was 0.27% (corrected 0.23%): the rate was 0.09% in locations with COVID-19 population mortality rates less than the global average (< 118 deaths/million), 0.20% in locations with 118–500 COVID-19 deaths/million people and 0.57% in locations with > 500 COVID-19 deaths/million people. In people < 70 years, infection fatality rates ranged from 0.00% to 0.31% with crude and corrected medians of 0.05%.

P. S.: Osobně bych doporučila být trochu opatrnější s Twitterem. Ne každý to s ním umí jako Donald Trump 🙂

%d bloggers like this: