Dnes jsem si přečetla na fejsáči Zdravého fóra celkem „vtipnou“ diskusi. Všichni udatní čeští „vemtevidleabežtejevyházet“ bojovníci se slezli, aby svorně kritizovali jeden z nápadů, který ZF zveřejnilo. ZF má minimálně v jednom pravdu: hlavou zeď nikdo neprorazí.

Extra zábavný je, že idea ZF o očůrávání testů naštvala svorně i covidfanatiky. Dobrej zásah, ZF!

Šlo o to, že když už se děti mají naprosto zbytečně šťourat v nose a musí tak činit jen proto, že soudci Nejvyššího správního soudu jsou banda zbabělých lhářů, kteří nikdy nenajdou odvahu pojmenovat pravými jmény všechny ty obludnosti, které se za poslední rok, tak to mají ta děcka udělat tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Prostě si trošku polechtají krajíček nosu (když mají hysterické hloupé učitele, tak ještě musí vyčíhnout okamžik, kdy se úča věnuje jinému nebožákovi) a pak provedou test. Ta antigenní ptákovinka totiž reaguje jen na tekutinu (ozkoušeno doma) a vykáže pěkný negativní výsledeček, ze kterého si všichni covidfašisti cvrnkou do trenek.

Mně osobně se takové počínání dvakrát nelíbí, ale umím si představit, že jsou lidé, kteří si nemohou dovolit vzdělávat děti doma, a to z nejrůznějších důvodů. Ne každý je opravdu zazobaný vysokoškolák, který si může dovolit vysedávat doma, anebo aspoň hyperaktivní cvok jako já, který si to sice nemůže dovolit finančně, ale nehodlá ustoupit, i kdyby měl zdechnout. Já sama jsem se rozhodla nechat děti doma, převést je na oficiální domácí vzdělávání a kamarády (kolektiv) jim zajistit prostřednictvím neorganizovaného psího a turistického kroužku, který sama vedu. Nevěřím totiž tomu, že je dětem dobře ve školách, kde jsou jednak učitelé, kteří se za ně nedokázali postavit, a jednak zmasírovaní spolužáci, kteří nosí ústenky i po venku a rodiče jim zakazují se navzájem vídat. Děkuju já dětem radši vyberu kvalitní společnost než to, co na ně zbude ve třídě. Navíc kvalita škol šla rapidně dolů a bude to jen a jen horší. Kdepak, ve škole už děti nic dobrého nečeká. Přesto chápu, že si to ještě zatím mnozí představit neumí. Škola je prostě pořád „základ života“.

O to ale nejde. Strašně, ale strašně mi lezou už řadu měsíců na nervy nikoli covidfanatici, ti jsou mi ukradení online i v reálu, ale ti, kdo se tváří, že jsou na naší straně, ovšem jen formálně, protože soustavně rýpou a ubližují. Víte co, milí prudiči, kteří hlavně umí psát nesmyslné posty, sledovat nejapná videa a pak je rozesílat, vy, co umíte tak leda blábolit o globalistech a tvrdošíjně předstírat, že se můžeme vrátit do starého světa (ne, nemůžeme, je mrtvý, se s tím smiřte), běžte do háje. Vůbec netušíte, co to je jít s kůží na trh.

Já sama jsem v kůži ZF – mnozí se totiž neobtěžovali pochopit to, co jsem psala o povinném očkování a sdělili mi spoustu blbostí. Blablabla, jistě, nenecháte se naočkovat, jistě, jsou to zisky farmafirem, jistě, očkovaní budou za dva roky mrtví (tak aspoň něco podědíte, no ne?), jistě, pro neočkované budeme mít koncentráky, jistě. Už vidím, jak se spoluobčané nenechají očkovat kvůli tomu, že je přesně těmito názory přesvědčíte, zvlášť když přidáte tu o ovcích. Asi tak jako se nenechali testovat a jako nenasadili roušky a jako nezůstali doma, že. Můžete ještě pořád doufat, že Trump to všecko změní nebo že vyhrají ti slavní právníci svoje mezinárodní spory. Ach bože.

Úplně vám to hrdinství, milí kritici všeho, věřím. Uvědomte si laskavě, že každý, ať už ze ZF nebo z Otevřeme Česko, dělá to nejlepší, co může. Věnuje tomu spoustu času a energie, ale co je hlavní – snaží se hledat cesty. Někdy to jsou možná trochu podivnosti, ale všichni se snaží využít svého maxima pro společnost a ve prospěch druhých. Až toho budete dělat taky tolik a až budou vaše výsledky o dost lepší než ty, kterých dosáhlo ZF nebo Otevřeme Česko, tak pak poučujte a suďte, co hrdlo ráčí. Až nás zbavíte tohoto otroctví, já budu vděčná. Jestli je ale váš maximální výkon sdílení článků o tom, jak jsou ve špejlích karcinogenní látky anebo o tom, že vakcína je experimentální, tak vězte, že to fakt není užitečná činnost.

Já chápu, že jsou lidi frustrovaný, naštvaný a že se věci vymkly kontrole a že se hrozně těžko připouští, že minimálně na pár let budeme naprosto vy-víte-kde a možná, že se to už ani nespraví, nebo až my už budeme pod drnem a naše děti v důchodu. To všechno je možný, ale brečení po starých pořádcích a urážení těch, kdo se něco snaží doopravdy dělat, vám nebude nic platný.

Nechte proto na pokoji mě, ZF i Otevřeme Česko a jestli se nudíte, tak něco dělejte, sakra. Ještě vám řeknu jedno: víte, co mi s vašimi zlými a jedovatými poznámkami můžete? A hádejte kam.

%d bloggers like this: