Dnes si dovolím upozornit na rozhovor s advokátkou Vladanou Vališovou o povinném očkování zdravotníků.

Rozhovor dostupný zde.

Já osobně doufám v jednu věc, a to je právě zavedení povinného očkování. Důvody pro to mám dva (ale ten druhý neplatí pro povinné očkování vybraných profesí, ty to mají holt doopravdy blbé).

  1. Povinné očkování jednoduše vzedme, aspoň pevně doufám, velkou vlnu odporu. Lidem snad konečně dojde, jak byli hloupí, naivní a důvěřiví a lhostejní a jánevímjací, když si mysleli, že to s nimi snad stát myslí dobře.
  2. Byla bych opravdu, opravdu zvědavá, jak by ministerstvo zdůvodnilo zavedení všeobecného povinného očkování proti „husté rýmě“ a „bolení hlavy“ se smrtností chřipky. Otřepané bláboly o tom, jak spalničky neplní nemocnice už jaksi neobstojí – vždyť proti covidu se může nechat očkovat každý, kdo chce, tudíž ani „ti riskantní“ nebudou plnit nemocnice. Jsem tedy celá nedočková, abych si přečetla, jak ministerstvo zdůvodní, že při nepodstoupení očkování mohou ve vztahu k neočkovanému jednotlivci nastat mnohem krutější následky než při nepodstoupení povinného očkování proti skutečně závažným nemocem. Dnes se rodiče, resp. děti, kteří vzdorují očkování proti černému kašli, trestají pokutou v maximální výši 10. 000,-, přičemž zaplacením pokuty to všechno skončí, nepočítám-li poměrně směšný a nezávažný následek, že dítě nevezmou do některé mateřské školy (ale do mnoha ano) a že možná děcko nepojede na některé tábory. Toho se vážně bojím, bububu. Už jsem o tom psala sáhodlouhý text a nechci se moc opakovat, ale já se v podstatě na povinné očkování těším, protože zaplacením jakési pokuty to pro mne skončí. Zde samozřejmě vím, že neskončí nic, protože cíle celé téhle trapné covidí akce jsou naprosto jinde než v nějakém opíchání každého z nás, ale bude mne bavit, jak se stát bude bránit výše uvedené argumentaci. Vedle toho by povinné očkování konečně vyjasnilo situaci, protože teď je očkování „nepovinné“, ale bez něj jste v podstatě exkomunikovaní. Takže co je horší? Pro mne jednoznačně stávající situace, ledaže by ministerstvo zavedlo exemplární potrestání všech neočkovaných, i těch, kterým chybí dejme tomu příušnice. Jestliže už ale jsme v této fázi totality, není důležité právo.

Varianta povinného očkování je samozřejmě dost blbá pro ty profese, u kterých již dnes lze očkováním kupř. proti spalničkám či žloutence podmínit jejich výkon. Tam mne to hodně mrzí a budu ze všech sil podporovat ty, kdo se nepodvolí. Ale i tady se budu docela dobře bavit vysvětlováním, proč že očkování proti chřipce zapotřebí není a proti covídku jo. To bude zase blbostí a lží…

%d bloggers like this: