Jen žasnu, kolik se nám najednou vyrojilo expertů na psaní opatření. Bohužel se zatím ukazuje, že jde jen o plané řečičiky. Takový kandidát na pirátského ministra zdravotnictví, právník Ondřej Dostál, sice hodně tweetuje, ale o to míň se mu chce to skvělé soudem nezrušitelné, se všemi zákony i ústavním pořádkem souladné mimořádné opatření napsat. Na moji výzvu reagoval jen dalšími zbytečnými písmenky.

Další úžasnou odborníci na bezchybná respirátorová, testovací, zavírací a jinak buzerující opatření je Daniela Kovářová. Ta už ministryní jednou byla, sice spravedlnosti, ale to je fuk. Teď má skvělý web Covid a právo a spolu s Janou Zwyrtek Hamplovou by ráda pracovala na Pandemickém zákonu 2.0. Vedle toho ale stíhá pít hodně piva (to jí chválím) a ještě víc tweetovat. Dnes napsala:

Už poněkolikáté nabízí pomoc ministru zdravotnictví a tvrdí, že taky dokáže napsat dokonalé opatření. Vzhledem k tomu, že toto tvrzení doplnila fotkou v čarodějnickém hábitu, předpokládám, že se tomu umění přiučila v Bradavicích. Jinak to totiž není možné, protože sesmolit nepotřebné opatření založené na snůšce báchorek a lží, které ničí práva a svobody a mrzačí duše lidí, které současně bude respektovat Listinu základních práv a svobod, obyčejný smrtelník nedokáže.

Protože na rozdíl od Daniely Kovářové jsem já psala řadu úspěšných návrhů na zrušení mimořádných opatření a mám bohatou sbírku lží a nepravd, kterými ministerstvo odůvodňuje tu svoji šikanu, vyzývám i Danielu Kovářovou a její kolegyni Janu Zwyrtek Hamplovou, která je taky velkou bojovnicí se žlutým špendlíkem v klopě po boku Daniela Landy, aby se pořád nepodbízely ministrovi a radši konaly. Dámy, napište ta opatření, zveřejněte je a podrobte je veřejné kritice. Je tu opravdu, ale opravdu dost právníků, kteří si na vaší práci s velkým gustem smlsnou. Tak šup, konec tweetování a psaní fejsáčových příspěvků, je čas na opravdickou práci. Boj s virem nepočká!

%d bloggers like this: