Musím uznat, že svět je stále zmatenější a porozumět mu je prakticky nemožné. Evidentně v něm totiž může být pravdivé to i to současně, což jsem doposud považovala za doménu islámu (jedná se o tzv. dualismus, který je pro nášs tak matoucí, ale po covidu mu asi budeme rozumět o dost lépe). Člověk proto musí všechno brát s rezervou a dávat si pozor na cokoliv, co se kolem něj šustne. Nejsem si tedy vůbec jistá, jak chápat tuto zprávu Reuters. Má vyvolat vášně? Zlobu? Naštvání? Další rozpory a zmatení? Proč přichází teď, po tolika měsících lítých bojů o ivermectin? Proč „mají vyhrát odpůrci“?

 Japanese trading and pharmaceuticals company Kowa Co Ltd (7807.T) on Monday said that anti-parasite drug ivermectin showed an „antiviral effect“ against Omicron and other coronavirus variants in joint non-clinical research. The company, which has been working with Tokyo’s Kitasato University on testing the drug as a potential treatment for COVID-19, did not provide further details. The original Reuters story misstated that ivermectin was „effective“ against Omicron in Phase III clinical trials, which are conducted in humans.

Podivný je na celé situaci tento tweet Reuters, který jako by všechno zase popírá (ostatně pak článek doplnili, jak je uvedeno v citaci):

%d bloggers like this: