Ondřej Dostál, kandidát Pirátů, který si brousí zuby na křeslo ministra zdravotnictví, tweetuje dokonce s větší kadencí, než já chrlím články na blogu. Je to úctyhodný výkon. Jeho tweety jsou podobně monotematické jako moje články – pořád vyčítá ministerským, že neumí napsat pořádně opatření a jistě se domnívá, že by to zvládl jinak a rozhodně lépe. Můj názor, že by nám všem bylo lépe bez jakýchkoliv mimořádných opatření bohužel nesdílí.

Tento právník, který na jaře 2020 podal jednu jedinou žalobu, se kterou ale u Nejvyššího správního soudu neuspěl, např. píše:

Víte co, milý kolego, mám jeden nápad: napište vzorové opatření, včetně precizního odůvodnění, ať víme, jak si to konkrétně představujete. Zveřejněte ho a dáme si takovou malou soutěž – zkusím, jestli bude nějak zvlášť obtížné napsat návrh na jeho zrušení nebo jestli to bude stejný čajíček jako u těch stávajících ministerských blábolů. Navíc všichni občané budou vědět, jaká opatření na ně čekají, až budou u vesla po volbách Piráti. Berete to?

Edit: Ondřej Dostál reagoval, bohužel ne statečně, jen řečičkami.

Předpokládám, že s tweety proti ministerským opatřením přestane, když sám opatření, které by nezrušil soud, napsat neumí a jen se vymlouvá. Nechápu třeba, proč by nebylo co napadat? Vždyť i „osobám s projevy respi onemocnění“ by někdo (ministr nebo KHS) musel respirátory nařídit. Mě by pak třeba zajímalo, kdo by ty projevy onemocnění posuzoval a co by se za ně považovalo. Policajti by měřili frekvenci kýchání? Nebo množství posmrkaných kapesníků? Kolik kýchnutí za minutu by bylo zapotřebí?

Nicméně i z této stručné twitterové odpovědi se člověku ježí chlupy na zátylku. Jsem ráda, že si pirátský ministr zdravotnictví umí představit, že by rouškovou šikanu nechal na libovůli vnitřních řádů (šlo by taky o provozní řády korporací?) a zbavil se odpovědnosti. To je hodně vykůlená myšlenka. Pravda je, že ony vnitřní řády by se u soudů napadaly opravdu velmi těžce. Už se těšíte, až Piráti vyhrají volby?

%d bloggers like this: