Protože mne před chvílí vážně nadzdvihl naprosto nechutný článek na Týdeníku policie, který je plný výhružek vůči občanům, říkám si, jak by občané mohli dojít alespoň nějaké satisfakce v mezích zákona.

Pokud má u sebe takový člověk navíc dítě, je potřeba počítat s tím, že je pro své dítě vzorem a měl by tak také vystupovat. Zbytečná eskalace v takové situaci je ze strany rodiče nepochopitelná a naprosto zbytečná. Strážník a policista si bohužel nevybere, zda na místě nějaké dítě je, či není a zákrok provést musí. Nemůže dotyčnou osobu přestat řešit jen proto, že má u sebe dítě.

Naštvalo vás tohle drzé prohlášení a všechna další uvedená v článku? Tak si poslužte.

První varianta: volejte švestky k poházeným ústenkám na ulici

Už jsem psala o tom, že byste měli volat ke každé hnusné ústence, kterou venku najdete, policii nebo městapo, aby se drsní hoši a ostré děvuchy postarali o ten hrozně nebezpečný materiál plný zákeřných virionů připravených zaútočit na bezbranné důchodce.

Druhá varianta: nenoste občanku

Nenoste občanku a žádejte vždy ztotožnění podle evidence obyvatel. To bude ale psina, až budou vyťukávat jméno, příjmení a datum narození u každého, koho potkají za nevrlého pobízení, že na to nemáte celý den a proč se nenaučí psát rychleji. Však ono je to časem přejde. Doporučuju si ten proklatý náhubek pro tu chvíli nasadit a za nejbližším rohem zase klidně sundat. Nestojí vám ten policajt za to, no ne? Jste hodnotnější bytost, tak se podle toho chovejte.

Třetí varianta: chtějte potvrzení o úkonu

Na tu mne přivedl autor na mém oblíbeném webu D-FENS. Představa, jak policajt sepisuje o provedeném úkonu úřední záznam, ta mne vážně zahřála u srdce. K tomu není ani co dodávat. Když mají propisky na vypisování bloků, mají je i na sepisování potvrzení.

 § 109 Dokumentace

(1) Úřední záznam musí být pořízen bez zbytečného odkladu a musí obsahovat uvedení času, důvodu, průběhu a okolností úkonu. Úřední záznam musí být uložen nejméně po dobu 5 let. Doba uchovávání podle věty druhé platí i pro jiné záznamy pořízené podle tohoto zákona.

(2) Policista na žádost osoby vystaví bez zbytečného odkladu písemné potvrzení o provedeném úkonu. Tuto povinnost nemá, dokud její splnění neumožňují okolnosti úkonu.

Čtvrtá varianta: chtějte certifikát šátku

Policajti často nosí „nanošátky“ od firmy Respilon (jsou černé a mají na horním okraji logo dvou pracek nebo co to je). Problém je, že tyhlety „ochranné pomůcky“ ani omylem nesplňují požadavky mimořádného opatření – nejsou nijak certifikované a sama firma to na svém webu uznává.

Přestože R-shield není zdravotnický prostředek ani osobní ochranný prostředek, lze jej považovat za obdobný prostředek, protože nanovlákenná membrána, která je v R-shieldu všitá v oblasti nosu a úst, splňuje povinnost filtrační účinnosti vyšší než 94 % a nákrčník brání šíření kapénekJedná se o náš výklad (konzultovaný i s právníky), ale nemůžeme zaručit, že bude vždy akceptován příslušnými orgány, firmami (jako obchodní řetězce) či jednotlivci.

Z toho je víc než patrné, že jaksi chybí odzkoušení podle EU normy, jinak by to tam bylo napsáno bez vytáček.

Opravdový certifikát mají jen některé respirátory. Mnohé nanonesmysly testované podle normy ve skutečnosti nejsou.

Proto chtějte po policajtovi certifikaci jeho ochranné pomůcky a požadujte, ať se k vám vůbec nepřibližuje, když nenosí ústenku nebo respirátor nebo certifikovanou nanoroušku požadovanou opatřením. Vždyť vás může tou strašlivou chorobou doopravdy nakazit. Brrrr.

%d bloggers like this: