Nevěřím tomu, že se v učitelkách, učitelích či dokonce ředitelích a ředitelkách něco hromadně hne a přestanou respektovat nesmyslná opatření, která chrlí ministerstvo. Proto se na mnoha místech, kde školy vedou lidi bez morálky, setkáte se šikanou dětí, které se z rozhodnutí rodičů (anebo u starších svého) netestují, tudíž jsou pak nuceny nosit celý den ústenku.

Souhlasím s tvrzením, že nejlepší obranou je za všech okolností útok. Proto kašlu na defenzivní vzkazy ředitelům, že si nepřejete, aby dítě roušku nosilo. To k ničemu nepovede, protože odpovědí bude, že to tak „nařizuje vláda.“ Kdyby moje děti chodily do školy, volila bych naprosto jinou taktiku. Každý den, ale opravdu každý, bych učitelce napsala e-mail s otázkou, jak konkrétně ten den zajišťovala, že děti řádně a správně nakládaly s rouškou. Efekt to bude mít zejm. u dětí v 1,-4. třídě, které s těmi zázračnými životzachraňujícími prostředky zachází otřesně (ale to i dospělí, já vím).

Vyžadovala bych přesný popis toho, jak byla dodržena následující bezpečnostní pravidla:

          

  • na nasazenou ústenku nesahejte (její povrch může obsahovat kapénky)           
  • pokud na ústenku sáhnete, ruce si důkladně umyjte
  • ústenku sundávejte zezadu (nesahejte na její přední část)
  • ústenku nikde nepokládejte, kontaminujete tím povrch
  • použitá ústenka byla vyhozena v samostatném igelitovém sáčku, důkladně zavázaném dle doporučení SZÚ.

E-mail může vypadat takto:

Vážená paní učitelko,

přeji příjemný večer. Prosím, sdělte mi přesně, jak bylo dnes v průběhu školního dne ve škole kontrolováno u všech žáků nosících ústenku, zda:

– na ni nikdo nesahal z přední části, ale důsledně jen za poutka,

– pokud na ni jakýkoliv žák sáhl z přední části, ihned si dezinfikoval ruce,

– ústenku nikdo nikde neodkládal tak, aby se tato dotýkala jakéhokoliv společného povrchu,

– pokud byla takto ústenka odložena, byl daný povrch ihned dezinfikován vhodnou dezinfekcí,

– veškeré ústenky, které dnes žáci či pedagogové nebo jiné osoby ve škole vyhodili (použité ústenky), byly zlikvidovány v souladu s předepsaným postupem, tj. v samostatném igelitovém sáčku.

Děkuji Vám za to, že pečujete o bezpečí a zdraví dětí, lidí zranitelných a nás ostatních. Společně to zvládneme!

S pozdravem XYZ

Ke každému takovému e-mailu bych připojila drobnou výhružku, že škola dozírá v době nepřítomnosti zákonného zástupce na bezpečnost a zdraví dítěte a že jakékoliv nezodpovědné zacházení s ústenkou dítě ohrožuje (a také jeho spolužáky a ostatní nebohé pedagogy, uklízečky, kuchařky i školníkova křečka). Vsadím se, že každou zlotřilou úču bude po týdnu takového dopisování bolet břicho a ředitel za chvíli pukne vztekem, ale nebude moct vůbec nic udělat, protože to on sám se zaklíná bezpečností a zdravím!

Jak žalovat školy si přečtěte zde.

%d bloggers like this: