Protože boj proti vládě nabývá absurdních rozměrů, rozhodli jsme se vypracovat tipy pro členy čtvrtého odboje:

  • Běž domů, Andreji

 Dřív jsme psali po zdech vzkazy okupantům: „Běž domů, Ivane.“ Dnes máte stejnou příležitost. Využijte jí beze zbytku. U nás před Billou například někdo píše po zemi vzkazy křídou: „Roušky jsou nesvoboda.“ A: „Chceme dýchat.“ 

Někteří točí videa. Pamatujete na to, ve kterém se lidi pokoušeli najíst přes roušku? Zkuste to taky. Co natočit něco o tom, jak se žilo v době před koronavirem? Obejměte se s přáteli a vyšlete vzkaz do světa. Objímat se je normální! Když chcete něco hlubšího, natočte vzdělávací video třeba o tom, jak se bránit hygieně.

  • Pište žádosti o informace

Vláda, ministerstvo zdravotnictví, krajské hygienické stanice, školy, policie, měšťáci – ti všichni musí odpovídat na žádosti o informace. Neváhejte využít svého zákonného práva a bombardujte je žádostmi podle zákona č. 106/1999 Sb. Je na co se ptát. Namátkou: kolik se provádí denně opakovaných testů, kolik lidí skutečně zemřelo na koronavirus, u kolika lidí byla provedena pitva, kolik ten cirkus stojí, kolik bylo uloženo pokut, kolik bylo zahájeno řízení kvůli rouškám, jak vysoké pokuty byly uloženy. Fantazii se meze nekladou. Výsledky sdílejte s ostatními.

Návod na žádost o informace zde.

  • Stávkujte a demonstrujte

Máte plné zuby roušek, zákazů, příkazů a omezení? Stávkujte. Nenechte se šikanovat zaměstnavateli. A už vůbec se nenechte šikanovat státem. Nejbližší demonstrace je 27. 9. v Praze v 15. 00 na Palackého náměstí. Tak vezměte vidle anebo lopaty a hrrr na ně!

Jak uspořádat demonstraci?

  • Chtějte certifikované roušky

Že chtějí ve škole nebo v práci roušky? Ok, ale vy zase chtějte, ať vám je zajistí. A nejen tak nějaké čínské šunty, ale pořádné, certifikované, u kterých bude prokázána zdravotní nezávadnost.  Proč byste si měli ničit zdraví nebo utrácet nehorázné sumy za nanoroušky? Děti mají právo na vzdělání a nemohou být diskriminovány.

  • Rouška=biologická zbraň

Fuj, znáte to. Dřív jste tu a tam narazili na stříkačku a dnes se všude válí hnusné roušky. Pozor – na roušku nikdy nesahejte, určitě je na ní virus! Zavolejte měšťáky, ať přijdou nebezpečný odpad zlikvidovat. Nemůžete přece připustit, aby si s tím hrály děti. Musíme myslet hlavně na děti!

Policie radí: Co dělat při nálezu biologicky nebezpečného materiálu?

  • Chtějte náhradu za karanténu

Hygieny dnes nutí lidi, aby se uchýlili do karantény nebo podrobily testům jen na základě jakéhosi telefonátu. To je ale naprosto mimo zákonem daný postup. Hygieny musí vydat správní rozhodnutí, vždyť rozhodují o imanentních právech a svobodách. Nemůžou vás zavřít doma jen tak z rozmaru, aniž by prokázaly, proč. Občany nemusí zajímat, že státní orgány nestíhají. Co je vám po tom. Vás se stát taky neptá, jestli jste měli dost času na daňové přiznání. Za nezákonnou karanténu (tj. za karanténu bez správního rozhodnutí) můžete žádat náhradu újmy podle zákona č. 82/1998 Sb. Bez pochyb jde o nesprávný úřední postup.

  • Pište lékařům, právníkům, učitelům a dalším

Žádejte po těch, kdo by se měli k situaci vyjádřit, aby nemlčeli. Ať promluví advokáti, soudci, lékaři, ekonomové, učitelé!  Ať se postaví mučení, jehož jsme denně svědky. Nemůžeme se každé ráno probouzet do naprosté nejistoty, jaká že platí pravidla a jejich znění zjišťovat na Twitteru nebo na Novinky.cz.

  • Buďte kreativní

Každý partyzán musí bojovat až do posledního dechu. Oceňujeme kreativitu a nápady každého jedince! Dejte vědět, jak bojujete vy! Přidejte se na FB do skupiny Stav bez nouze.

%d bloggers like this: