„They [who] seek to establish systems of government based on the regimentation of all human beings by a handful of individual rulers…call this a new order. It is not new and it is not order.“ (Franklin D. Roosevelt, March 15, 1941)

Včera jsem se s Davidem dívali na další díl House of Cards. Rozhodli jsme se shlédnout ten seriál po druhé, ačkoliv musím uznat, že už mi některé scény přijdou tak trochu na hlavu (a ne kvůli tomu, co se stalo Spaceymu, poslední řadu bez něj jsem ani neviděla, nějak mne to po oné aférce už nezajímá), asi jsme měli raději sáhnout znovu po Sopranových, problémy mafie jsou uvěřitelnější. Proč to ale tak zdlouhavě vyprávím. Frank Underwood totiž pobýval u Rooseveltova památníku a na jednom z pomníků byla vytesána citace uvedená výše. Zaujalo mne to hodně.

New World Oder je evidentně hodně oblíbené slovní spojení. Najdete ho v projevech kde koho, variant nového uspořádání je řada a každý si může vybrat, co zrovna brnká na jeho strach a obavy. Mne nejvíce zaujal a vyděsil současně „Islamic New World Order“. Pokud byste se mne totiž zeptali, jestli mi některý z oněch nových světových řádů připadá uvěřitelný a realizovatelný (a současně nejnebezpečnější), pak by to byl právě ten, který vychází z dědictví Proroka Mohammeda a Trilogie. Ostatně to, co právě teď prožíváme se metodám politického islámu v tolika rovinách podobá, že člověk ani neví, jestli už vůbec v tom novém pěkném muslimském světě dávno nežije.

%d bloggers like this: