Nejvyšší správní soud vydal zajímavé rozhodnutí. Podle informací z webu Česká justice potvrdil NSS rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě. ten před časem zrušil nedbale odůvodněné mimořádné opatření Státní veterinární správy, které zakazovalo dovoz veškerého drůbežího masa z Polska, protože v jednom vzorku byla salmonela.

Je víc než zjevné, že všechna mimořádná i krizová opatření jsou odvodněna minimálně se stejnou, ne-li s větší nedbalostí a mají mnohem větší dopady na naše životy, na budoucnost a vzdělání dětí, na životy starých a nemocných, na podnikatele, na chudé, na každého z nás, i na ty, kteří se stále ještě domnívají, že je stát snad před něčím děsivým chrání.

Jsme velmi zvědaví, jak se NSS postaví k rozhodování o kasačních stížnostech proti opatřením, jimiž nás stát už od března terorizuje a ožebračuje, jichž má na stole celou řadu.

Nejnovější rozhodnutí Nejvyššího správního soudu je stejně nadějné, jako postup rakouského Ústavního soudu, který s velkou odvahou zrušil řadu protikoronavirových opatření jako protiústavních. Aspoň někteří soudci neztratili zjevně smysl pro čest a spravedlnost.

%d bloggers like this: