Tak jsme se konečně po dlouhém a bolestném dohadování rozhodli, že dáme definitivně vale Brnu. Není to ale zrovna jednoduchý proces. Jednak žijeme v bytě, který není fakticky náš, protože je zatížen obří hypotékou. Teprve po jeho prodeji a umoření dluhů se budeme moci vrhnout do hledání domku dost vzdáleného od Brna, aby se dal ještě koupit, a do nového krásného vztahu s hypoteční bankou, které upíšeme duši do našich cca 70 let. V tomto kroku nám ale brání jedna podstatná okolnost.

Nemáme kde bydlet! Proto jsem si říkala, že zkusím štěstí a zeptám se, jestli mezi čtenáři blogu není někdo, kdo by byl ochoten nás nechat bydlet v nájmu ve své (prakticky jakékoli) nemovitosti – vážně, bereme vše, kde nám nebude zima a nebude na nás pršet – chaty, penziony, mobilheimy, cokoliv, co by se nacházelo ještě v rozumné vzdálenosti od Brna (čímž myslíme do cca 1 hodiny dojezdnosti autem).

Potřebujeme jen, aby majiteli nevadil malý pes, dvě kočky (vážně nám nikdy nic nezničily) a dvě děti (ještě máme morčata, ale ta přebývají v kleci, a achatinu v teráriu) a abychom neplatili víc, než je náš limit pro přežití.

Pronájem hledáme, snad, jen na pár měsíců, protože s koupí nemovitosti nejsme vybíraví a ani si vybírat nemůžeme. Doufáme, že jakmile prodáme byt (totžný se teď na naší ulici prodal do týdne), najdeme obyčejný starý domek na malé dědině (ano, jsme pořád děsně naivní, to je fakt) a upíšeme se bankovnímu ďáblu a budeme se stěhovat (snad na dýl, než na dva roky, my jsme totiž opravdoví kočovníci, bude to naše osmé stěhování během 13 společných let).

Kdybyste o čemkoli, co by splňovalo naše nízké nároky, věděli, budeme vděční.

%d bloggers like this: