Doopravdy mne fascinují mutace toho nejhoršího viru světa. Zprávy o nich jsou natolik bizarní, že jsem si nejdřív říkala, že tomu přece nemůže doopravdy nikdo věřit. Ale ejhle, ukázalo se, že ještě pořád může. Pak jsem si říkala, že po slavné brazilské mutaci přece už nikdo nemůže skočit na ty další verze. A ejhle, zase může. Čemu se ale divím? Jestliže je v populaci oněch 70% hlupáků, pak bude kovid asi vesele mutovat do nekonečna (rozvojových zemí ostatně máme dostatek) a vlády si s klidem budou dál dělat všechno to, co dělají, aniž by je někdo hnal k odpovědnosti.

Aby bylo jasno, netvrdím, že se viry nemohou měnit. Jistě mohou. Ostatně chřipka taky přichází každou sezónu s trochu jinou výbavou. Kovid je ale s těmi svými změnami neuvěřitelný (ostatně jako se vším, co s ním souvisí). Nejzajímavější jistě je, že zmutuje vždy v nějaké zemi, do které se našinec, jež má báchorce o děsivé situaci v zemi způsobené zákeřnou změnou genetické výbavy neochvějně věřit, dnes nepodívá. Když k tomu připočteme fakt, že většina z nás zná Brazílii, Indii, Nepál nebo Jihoafrickou republiku tak leda z romantizujících cestovatelských dokumentů, je na zábavu zaděláno. Nemáme totiž žádnou představu o tom, jak se v dané zemi žije, jak se tam lidé rodí a jak umírají. Je tedy mimořádně snadné lhát a pořídit pár dramatických fotek a videí (které by ale mohly vzniknout prakticky kdykoli v podmínkách daných lokalit). Dohledat si data je pro většinu lidí nepředstavitelné, a tak jen tupě konzumují články ze Seznamzprávy a jiných prapodivných lživých zdrojů.

Kdyby lidi aspoň trochu přemýšleli, došlo by jim, že v zemích, ve kterých vznikají ony děsivé mutace (v případě Indie i jakási dvoj mutace, brrrr, bojim, bojim), lidi prostě umírají. Je jich tam jak červených mravenců, mají děsivé podmínky, prakticky nic tam nefunguje, existuje tam ještě pořád třeba mor i cholera (a ne, nemůžeme za to my odporní bílí heteráči, potomci kolonialistů). Covid je marginální věc ve srovnání s jinými nákazami a zdravotními problémy, jimž tamní obyvatelstvo čelí.

Stačí se podívat kupř. na dětskou úmrtnost

StátPočet mrtvě rozených na 1000 porodů v roce 2019
Švédsko1.9
Česká republika2.5
Indie28.3
Brazílie12.2
Nepál26.1
Jihoafrická republika27.5

U mutací brazilských, indických, jihoafrických či jiných je dále nepřehlédnutelné, že jakmile dorazí do Evropy, přestanou vykazovat svoje supervraždící schopnosti a prakticky nic se nestane. Nepřipomíná vám to situaci z loňského jara, kdy nám byla dennodenně předkládána videa, jak Číňani padají mrtví k zemi z plného zdraví na ulicích? Pak dorazil virus sem a první nakažení nejspíš hráli s personálem v nemocnici karty a těšili se plnému zdraví, nikdo nenatáhl bačkory přímo v metru a v podstatě NIC se nestalo? Vzpomeňte si, že první „oběti“ covidu v ČR bylo kolik? 93? To myslím bylo a je naprosto vypovídající…

Vždycky, když přemýšlím o všech těchto pitominkách, které vládě většina národa asi baští, vzpomenu na scénku z Teorie velkého třesku, protože si už připadám jak v nablblém sitcomu.

Zdroj: Printscreen z Youtube
%d bloggers like this: