Dnes si připomínáme jednu důležitou událost, o které bohužel pindá každý, i ti, kteří svobodu absolutně nechápou, tak nebudu zbytečně přidávat další a další slovní balast k činu Jana Palacha. Stejně nemohu tušit, proč se doopravdy rozhodl tak, jak se rozhodl a netroufám si hodnotit, k čemu jeho smrt vedla nebo bohužel nevedla. Nevím tedy, proč bych psala srdceryvné a zdlouhavé texty nebo se fotila u pomníků. Nejsem politik. Důležité je nakonec tak jako tak jen to, co děláme my sami.

Dnes můžeme snáze porozumět tomu, jak se Jan Palach cítil v době, kdy lidské bytosti byly (zase) nicotným majetkem států a nezáleželo na tom, zda živoří nebo kolik jich zemře. Přesto bychom ale měli věřit v to nejlepší a v to, že Svoboda má obrovský potenciál vést lid nejen na barikády, ale k dobru a ke správným věcem. Proto jsem se s Davidem rozhodli, že právě dnes pošleme na Ministerstvo kultury návrh na založení náboženské společnosti Eleutheriánů.

Držte Svobodě všechny palce, které máte, aby boj s úředním šimlem vyhrála a aby již brzy vznikla nová náboženská společnost, pro kterou je víra v bohyni Eleutherii vším. Je vidět z mnoha historických příkladů, že právě Svoboda byla lidem vším a byla jediným světlem v temných dobách. V co jiného tedy věřit?

%d bloggers like this: