Letos mám významný rok. Dosáhnu věku, kdy mohu být volitelná do senátu nebo se ze mě může stát ústavní soudce či prezidentka. Zjevně se tedy očekává, že se ze mě nějakým zázrakem stane moudrá a vzdělaná žena, která bude moci ovlivňovat chod společnosti a směřování milionů lidí. Musím přiznat, že jsem na tu metamorfózu docela zvědavá! Ještě mi ale zbývá pár bezstarostných týdnů mládí.

Moje datum narození je příšerné a z hlediska jakýchkoliv oslav nevhodné. Posuďte sami – co rozumného se dá udělat 28. 12.? Čtyři dny po Štědrém dnu a tři dny před Silvestrem? Nic. Nikdo nemá čas, všichni čekají na oslavy nového roku. Jako dítě jsem některé roky ani nemívala dort, protože přece bylo tolik vánočního cukroví. No fuj, takový podvod, to vám řeknu. Dokonce ani dárky si neužijete, protože se to nějak spláchne s Vánocemi. Navíc je vždycky strašná zima, mnohdy bahnisko a nevlídno a nemůžete ani rozdělat oheň.

Proto to letos udělám úplně jinak. Oslavím narozeniny už 3. 10. na setkání brněnských eleutheriánů! Navíc se to celé hodí, protože David se narodil začátkem listopadu, letos mu bude rovněž 40. A náš kluk, ten má narozeniny v půlce října. Pěkně to všechnou sfoukneme jedním vrzem a bude. Těším se, že se uvidíme první říjnovou neděli s našimi novými a skvělými přáteli na našem místě za Brnem! Určitě bude dort, už ho jdu vybírat (nebojte, péct nebudu). Doufám, že bude volné ohniště a vůbec. Pro děti připravím hry. Za tím účelem jsem si v antikvariátu opatřila výbornou knihu plnou nápadů.

%d bloggers like this: