Hledala jsem v médiích tradiční zprávy o sněhové kalamitě, ale nic. Jen nějaká přiblblá mutace Nu. A já tak milovala Deltu, to není vůbec fér! Se mi bude po ní stýskat. Narazila jsem ale na něco mnohem lepšího, než jsou informace o břečce komplikující dopravu.

Město Most se rozhodlo navzdory trapnému nouzovému stavu udělat vánoční trhy. hraje podle vládních pravidel, a tak radnice švejkuje, co to dá:

Místo vládou ve čtvrtek zakázaných adventních trhů uspořádá město Most na 1. náměstí Zimní farmářské trhy. Vedení druhého největšího města v Ústeckém kraji hledalo možnosti, jak předvánoční trhy zachovat, a proto narychlo změnilo jejich koncepci.

Kéž by si ostatní starostky a starostové vzali příklad a vydlábli se na ty nahoře a začali dělat věci po svém! Kéž by to udělali všichni občané.

Třeba by konečně Vojtěch, Hořejší, Kubek a ti úžasní bojovníci z první linie ze špitálů ve Slaném a Hradišti a jim podobní zloduchové pukli vzteky a na zemi by zavládl klid a mír a vánoční čas.

„Obcházení pravidel to je. Primátor Mostu si musí sám obhájit, jestli je toto ta správná cesta, jak s epidemií bojovat. Nemocnice jsou tam přetížené, nezpochybnitelně se to týká i nemocnice v Mostě.“

Úplně jasně vidím, jak Vojtěch a spol. prskají. To se mi dnes bude s takovou příjemnou představou krásně usínat…

%d bloggers like this: