Říkám si, jestli si ti v talárech na NSS dělají z občanů legraci. Každý den se dívám na web tohoto soudu a s rostoucím úžasem zjišťuji, že poslední aktualita je stále z 1. 7. 2021. Přitom jim tam leží mnoho dalších žalob na nová a nová opatření, která ministerstvo chrlí jak na běžícím pásu (nebo ta stará aspoň pořád mění). Jak je tohle sakra možné v situaci, kdy již NSS opakovaně konstatoval, že těmito připitomělými opatřeními vláda nebývale a hlavně protizákonně, ba protiústavně zasahuje do základních lidských práv a svobod?

Předseda toho „soudního šaškecu“ přitom dosti sebevědomě, a nyní evidentně lživě, prohlásil:

Je ale důležité, abychom rozhodovali v řádu jednotek týdnů i za cenu, že ostatní agenda bude muset být odsunuta. Obracím se proto na stávající účastníky řízení i na veřejnost s prosbou o pochopení zcela mimořádné situace, do které se Nejvyšší správní soud nyní dostává.

Ano, jedna z Davidem zastupovaných věcí je u NSS od začátku května. Skoro 14 týdnů. To jsou jednotky? Kdy že přesně se přestala děcka na základních školách vzdělávat? Já myslela, že to bylo až v roce 2020, ale podle počtářských dovedností mnohých dospělých to tak nevypadá.

Jestliže NSS nehodlá hájit práva občanů už vůbec, byť předtím tak činil mimořádně pofiderním způsobem, který stejně nikam nevedl, a ministerstvo má tuto rádoby soudní instituci stejně na salámu, měli by to soudci národu radši sdělit. Nečekali bychom už vůbec nic od naší drahocenné České republiky. Já mám sice pochopení proto, že státní zaměstnanci se v práci zrovna nepřetrhnou, ale co je moc, to je příliš, milý pane předsedo!

%d bloggers like this: