Dnes jsme se zděšením zjistili, že Zdravé fórum rozeslalo na nejrůznější adresy e-mail, kde je v souvislosti s vyhrožováním trestními oznámeními uveden i odkaz na právní stanovisko, které jsme původně v červnu „podepsali“. Nebyli jsme však NIKDY informováni o tom, že tato výzva bude přetavena do formy petice a že bude dokonce spojena s trestními oznámeními podávanými jako „VÝSTRAHA!!“.

Zdroj: Newsletter Zdravého fóra

Už delší dobu jasně deklaruji, že trestní oznámení a vyhrožování a drsné řeči nejsou náš styl, to jsme si už sami pro sebe řekli. Raději pracujeme na žalobách, které stále inovujeme a vymýšlíme, jak to udělat, abychom zachovali svobodu. Před pár dny jsem zveřejnila, že už nijak nespolupracuji se Zdravým fórem. Proto ani spojení našich jmen s peticí a výhružkami trestními oznámeními není námi nijak odsouhlaseno. Litujeme toho, že jsme se nechali zlákat, vedeni dobrými úmysly, k podpisu jakéhokoliv materiálu Zdravého fóra. Co se stalo, nelze již odestát a přebíráme za naše předchozí špatná rozhodnutí veškerou odpovědnost. To dospělý člověk udělat musí. Rozumný dospělý se ale poučí a snaží se svoje chyby neopakovat.

Proto jasně říkám: „My už nijak nespolupracujeme se Zdravým fórem a na jejich výstupech se nepodílíme.“

Advokát Nielsen i Daniel Landa se nás v e-mailech opakovaně dotazují, což mi přijde poněkud zvláštní, zda „sledujeme společný cíl“. Na tuto otázku nemohu odpovědět, protože netuším, jaký cíl sleduje Landa a Zdravé fórum (vím jen, co píší na webech a říkají na FB). Mohu hodnotit sebe a denně sama sebe přezkušovat, jestli ještě stojím na cestě, kterou jsem si vytyčila. Pevně doufám, že ano, protože o sobě velmi pochybuju a sama k sobě jsem nejpřísnější. Nedovolím si zklamat.

Můj a Davidův cíl je podle mého názoru z našeho mnohaměsíčního vyčerpávajícího boje zřejmý. Najdete ho vyjádřen v mých textech, v našich žalobách, v naší práci, můžete ho vidět na setkáních. Já sama za sebe (a teď nemluvím za Davida, ale píšu jen to, co cítím) říkám: „Ctím svobodu lidského ducha, ctím jednotlivce, ctím odpovědnost, ctím mravnost a ctím pevnost charakteru.“

Sama samozřejmě kolísám v tom, abych přesně dodržovala tyto požadavky. Vím velmi dobře, že člověk může škobrtnout. Vím, že může spadnout na dno, vím, že se může prodírat marastem a hnusem. Ale když se rozhodne, že věci změní, je to pro mne dobrý člověk, se kterým je mi ctí být a žít. Je mi líto, že jsem byla kdy v rámci boje proti covidu slabá, ale snažím se velmi ze svých chyb poučit. Vím teď rozhodně, za co bojuji. Nemohu ale nikomu nic dokázat.

%d bloggers like this: