Každý den s napětím otevírám e-mail Stavu bez nouze. Jednak jsem doopravdy vděčná za každého, kdo se mi ozve s tím, že taky bojuje, jak jen může. To je to příjemné mrazení a překvapení. Mnohdy se mi ale zastaví srdce nad tím, co mi píšete a musím se hodně zhluboka nadechnout, abych mohla pokračovat v práci. Přesně to se mi stalo před pár minutami, kdy mi jedni ze čtenářů poslali odkaz na článek TV Nova o kolaborantských krysách v řadách ředitelů základních škol. S naprostým zhnusením jsem si přečetla, že mezi námi skutečně žijí existence, které vyzývají rodiče k tomu, aby „v zájmu jakési hladké výuky a předcházení distanční výuce“ očkovali nezletilé děti. Fuj, otřásám se hnusem, když si představím, že právě takovým morálním zrůdám jsem svěřovala svoje děti, aby je „učili“.

Nevím, proč jsem překvapena. Vývoj situace přesně odpovídá mému „soukromému tipu“ z května:

Každému znalci covidfašistické novořeči je jasné, že „dobrovolné“ očkování dětí jako podmínka školní docházky je otázkou nejbližších měsíců. Ne počkat! Pardon, zde se málem dopouštím šíření dezinformace. Očkování samozřejmě bude dobrovolné, protože každý bude mít na výběr – buď se naočkuje nebo si bude platiti každý třetí den PCR test! uf, už jsem se málem vyděsila.

Úkol ze shora zní jasně:

 Protože se ale na příznivém vývoji epidemie v Česku spolupodepisuje právě rostoucí naočkovanost populace, chce se ministerstvo zdravotnictví na nejmladší ročníky zaměřit – a zvýšit počty vakcinovaných dřív, než se za měsíc vrátí do lavic. Stále totiž platí, že preventivnímu testování se vyhnou jen plně naočkovaní žáci s minimálně čtrnáctidenním odstupem od druhé dávky. „Základní úkol pro ředitele nemocnic je, aby byly očkovací kapacity dostatečné, aby se nečekalo. Není akceptovatelné, aby se na první termín čekalo několik týdnů. To možné není, prázdniny za chvíli skončí a my potřebujeme v této lhůtě děti naočkovat,“ prohlásil Vojtěch.

Ještě pořád si říkám, že to musí být jen další z mediálních lží, strašení, vydupávání si poslušnosti. Přece není možné, aby skutečně existovali tak zvrácení ředitelé škol, kteří namísto toho, aby soustavně žalovali ministerstvo a vládu za neuvěřitelně ničivá opatření, která jen systematicky škodí dětem, ještě tlačí na rodiče, aby svoje ratolesti opíchali. Kdyby vás zajímalo, kteří že to ředitelé jmenovitě kolaborují se systémem přímo ukázkově, TV Nova odpoví:

„Rádi bychom oslovili rodiče a upozornili je na tu možnost zjednodušit fungování školy od září tím, že budou děti očkované,“ řekl ředitel jedné z pražských základních škol Jan Horkel.

 „My bychom rádi, aby se nám podařilo proočkovat co nejvíc studentů našeho gymnázia, protože by nám to velmi usnadnilo výuku,“ prozradil ředitel školy Milan Dundr.

Zde jen doplňuji význam slova „kolaborovat“, protože nečekám, že tomu ředitelé při své nevzdělanosti zrovna rozumí. Je to podobné, jako když policatt nechápe, co to znamená, když mu řeknu, že je buzerant:

„kolaborovat=přisluhovat, napomáhat, spolupracovat s nepřítelem“

Doporučuju vřele, pokud jste ještě pořád nechali děti ve spárech „pedagogů“, abyste si ověřili, jak se k očkování „neviňátek“ staví právě váš říďa.

Na splnění zadaného úkolu se pilně chystá i „mafie v bílých pláštích“:

„Nemáme žádné čekací lhůty, do druhého dne jsou registrováni a v příštím týdnu máme kapacitu kolem osmi set dětí denně, které mohou přijít i bez registrace,“ sdělil ředitel Fakultní nemocnice Brno Jaroslav Štěrba.

Jestli si ještě někteří myslí, že „kdyby tady nebyl Babiš, tak by to takto nedopadlo“, tak je to naivní trubka. Já jsme naopak den ode dne vděčnější za Babiše. Co nás čeká po volbách, vyhrají-li Piráti, ODS, TOP, STAN a podobní vejlupci, to ví jen bůh. Takové Slovensko a jeho fašistické manýry je nám ale dobrým příkladem.

„Vzhledem k nízkému zájmu se kapacity jeví dostatečné, pokud nepřijde vlna zvýšeného zájmu s blížícím se koncem prázdnin,“ dodává místopředseda sněmovního zdravotnického výboru Petr Třešňák (Piráti). „V souvislosti i s očkováním dětí by například měla probíhat osvěta rodin, ve kterých je někdo v rizikové skupině.“

„Velmi bych uvítal – a ministerstvo by na tom mělo v tuto chvíli začít pracovat – aby roli očkování školních dětí zásadním způsobem převzali pediatři,“ říká občanský demokrat Bohuslav Svoboda. Přesunout by se podle něj mělo do ordinací, na které jsou rodiny zvyklé. Teď musí být dětští lékaři na očkovacích místech k dispozici.

%d bloggers like this: