Dovoluji si upozornit na text uveřejněný na webu Vraťme děti do školy. Jde o osobní vyjádření učitelky ZŠ k postoji pana ředitele Semeckého waldofské školy v Semilech. Tohle přesně jsem čekala od učitelů!

Mimochodem: zavádím novou kategorii na blogu: pozitivní zpráva dne.

Já sama takové „úče“ a řediteli a všem dalším kantorům, kteří měli odvahu do školy nepřijít a nepodílet se na tom všem, hrozně fandím. Přesně takové lidi potřebujeme. Kteří nemlčí a konají a jdou s kůží na trh.

No není to nádherně pozitivní?

Dovoluji si kousek citovat:

„Lidská společnost je pestrá a každý z nás staví svůj život na prožitých zkušenostech a světonázoru. Vnímám jako nešťastné a nepřiměřené dlouhodobě povinně lidem nařizovat omezení duchovní a sociální a pak návraty do normálu limitovat opatřeními, která jsou za hranou zdravého nastavení lidství, zvlášť když se týkají dětí.

Odmítám povinné pravidelné testování zdravých jedinců, povinné dlouhodobé nošení roušek, zákaz zpěvu, hromadného sportování, protože nutnost povinně vyžadovat tato opatření nejsou věrohodně podložena, vytvářejí nezdravé návyky do budoucnosti, nemohou být tudíž vymáhána. Jejich přínos pro ochranu veřejného zdraví je více než sporný.“

%d bloggers like this: