Už delší dobu se zamýšlím nad tím, že se s Davidem na covid úplně vykašleme, resp. že si ponecháme pár zábavných žalob, které budeme podávat pořád dokola a které doopravdy miluju a považuju za velmi originální a které NSS doopravdy štvou, což dokládá jejich potřebnost v boji za svobodu, jako je třeba:

  • respirátorovoklimatická;
  • dříve vyslovené přání neléčit v případě covidu;
  • buddhistická;
  • světská výhrada svědomí.

Tyhlety žaloby mají svůj smysl v tom, že poukazují na zdravý rozum, na to, co by mělo být pravidlem v demokratické společnosti, míří na samou podstatu. Jsou univerzálně platné, ať je či není covid.

Proč chci s covidem seknout? Celou zdravotní aférku totiž považuju za mrtvou a neživotaschopnou a fakt mě štve, že jsem na začátku skočila těm nahoře na špek, když jsem se tak zakousla do předhozené návnady namísto toho, abych se pokoušela řešit to, co je skutečně důležité, nicméně vem´ to čert, už se stalo, beru to jako ponaučení. Musím si promyslet, co a jak by bylo dobré dělat s oněmi tématy stojícími svojí důležitostí nad covidem, a že jich je. Třeba takový politický islám je na absolutní špici, nicméně se mu jen velmi málo subjektů věnuje z pohledu lidskoprávního. Vedle toho je pro mne stále srdeční záležitostí životní prostředí, jehož ochranu považuju za prioritu a byla bych ráda, kdyby se debata zaměřovala na to, co je podstatné a ne na CO2 nesmysl. Pokud ale věnuju veškerý volný čas covidu, nezbývá mi místo na důležitější věci. Zajímavé je nepochybně téma digitálních měn a kybernetické bezpečnosti a šmejdění v osobních údajích a soukromí lidí, ale tomu rozumím jak koza petrželi, a tak nemůžu než mlčet a šoupat nohama.

Kromě toho, že covid považuju za nepodstatný problém, se mi hrubě, ale fakt hrubě nelíbí, že si mne berou do huby weby jako Aeronet nebo že na mne odkazuje Volný. Tomu je asi třeba učinit přítrž, neboť je to nesnesitelné. Já nevím, proč si nenajdou jiný zdroj zábavy. To je tak složité pochopit, že se naprosto míjíme v základním pohledu na svět a společnost?

Doufám, že když se zaměřím na politiccký islám z pohledu lidských práv a na ochranu životního prostředí, stanu se lidovým nepřítelem a budu mít od Aeronetu a podobných ko*otin pokoj. Covidu už mám fakt plné zuby a všichni, kterým záleží na svobodě, by si taky měli říct, jestli už není čas zaměřit pozornost tam, kde je to mnohem více zapotřebí.

%d bloggers like this: