Touto cestou velmi děkujeme všem, kdo nám napsali, že si našeho činu (žaloba na zrušení protiústavního jednání naší vlády) váží a že nám fandí. Vězte ale, že to my si velmi, velmi ceníme lidí, kterým není osud státu lhostejný! Nepovažujeme se za žádné hrdiny. Děláme jen to, co je občanskou povinností každého demokrata. Doufáme, že se k situaci brzy postaví čelem naši poslanci a budou konečně plnit svoji roli kontroly moci výkonné a ochrany demokracie. Prosíme, pokud jste lékaři, starostky a starostové, nebo ekonomové, nebo právníci nebo podnikatelé a kdokoli jiný, komu vadí diletantství naší vlády, nemlčte. Jednejte! Pište politikům, soudcům, všem. Je to teď na nás. Děkujeme také za finanční podporu.

Jestli chcete vědět, co nám hrozí, nemusíte chodit daleko. Stačí se podívat na to, co už dělá Maďarům Orbán. Kvůli pandemii koronaviru chce Maďarsko (zatím) do konce roku 2020 přerušit činnost parlamentu, zemi by měl řídit kabinet prostřednictvím vládních nařízení. Měly by také být zakázané volby a referenda. To nemůžeme dovolit.

Upozorňujeme na mimořádně záslužnou práci Technické univerzity v Liberci. Vyrábějí účinné filtry do roušek! Nestojíme o danajský dar z Číny, za který tvrdě zaplatíme, chceme podporu našich vědců! Jsou skvělí a chytří. Chceme, aby se do řešení situace konečně zapojili odborníci.

Chceme, aby byly vládou při rozhodování zohledněny studie jako je tato: Víme jen o každém sedmém. Vědci propočítali, že nakažených je přes milion. Pak vypadá míra úmrtnosti o dost jinak (ačkoli samozřejmě v případě podstatně vyššího počtu nakažených také nejsou zahrnuti všichni, kdo zemřeli. Jednoduše proto, že to nikdo neřešil a byli zahrnuti do jiné statistiky. Jak třeba řekl Prymula o našem prvním zemřelém – nevíme o těch, kteří zemřeli spíše s koronavirem než na něj.) (Doplněno 23. 3. 2020)

Peníze, které nám někteří poslali nebo píšou, že by chtěli poslat na soudní poplatky, pečlivě zapisujeme. Jakmile budou převyšovat část soudního poplatku (ten je celý 20.000,-, my určitě zaplatíme 5.000,-) bychom rádi věnovali právě na výrobu těchto filtrů, aby naši zdravotníci, hasiči, policisté a časem všichni občané měli konečně kvalitní pomůcky (Babišovi a Číně navzdory). Doufáme, že souhlasíte.

%d bloggers like this: