Asi jste zaznamenali, že David (částečně) uspěl v jedné věci – kontrolách bezinfekčnosti v kinech.

Podrobnější článek je na Advokátním deníku.

Píše se tam:

Opatření Ministerstva zdravotnictví z konce června bylo v rozporu se zákonem, a to v části, která ukládala provozovatelům kin povinnost kontrolovat bezinfekčnost návštěvníků. Nejvyšší správní soud v rozsudku ve věci sp. zn. 9 Ao 20/2021-59 zveřejněném 25. října 2021 částečně vyhověl návrhu Asociace provozovatelů kin, Unie filmových distributorů a společnosti D-cinema. Vzhledem ke změnám opatření a vývoji judikatury však má rozhodnutí jen omezený přesah k nynější situaci.

Kvůli neschopnosti NSS jde ale jen o částečný úspěch. Je doopravdy, ale doopravdy smutné, jak neschopné soudce máme v tak tíživé situaci… Opět citace z AD:

Soud se blíže nezabýval tím, zda je správné, aby bezinfekčnost kontrolovali právě pořadatelé kulturních akcí. O nezákonnosti rozhodl v podstatě jen proto, že sporná část opatření odkazovala na jinou, kterou soud zrušil už dříve. Šlo o pasáž, která jako podmínky vstupu stanovila očkování, potvrzení o prodělané nemoci nebo negativní test, ale nikoliv laboratorně potvrzené protilátky proti covidu-19.


Rozhodnutí k dispozici zde.

%d bloggers like this: