Jak víte, já spatřuju jeden z hlavních problémů, který ale celkem skvěle zastínily covid, dohady o tom, jestli virus byl nebo nebyl „purifikován“ a náš urputný boj s rouškami, Green Deal. Bohužel jeho trpké plody sklízíme už nyní. Dnes jsem se dobře pobavila nad tiskovkou Klimatické kolaice a Zeleného kruhu nazvanou „Vláda ignorovala závislost na fosilních palivech. Nyní musí zakročit, jinak hrozí nebezpečné zvýšení nákladů na energie“.

V tomto skvostu se mj. píše:

Sociální otázku konce fosilních paliv je nutné okamžitě řešit. Vyzýváme vládu, aby urgentně přijala sérii opatření, která ochrání české domácnosti před pádem do energetické chudoby. Může mezi ně spadat například příspěvek na energie, který umožní vyrovnat rostoucí účty za energie nízkopříjmovým rodinám nebo zjednodušení podmínek a navýšení dotační podpory  pro zateplování a obnovitelné zdroje na domech, aby byly dostupné všem. Zdrojem financování takového příspěvku by měly být v první řadě desítky miliard korun získávané z aukcí emisních povolenek na národní úrovni, které se v současné době rozpouští ve státním rozpočtu. Zajištění energetických potřeb musí být dostupné pro každého. Zároveň je potřeba nesvazovat domácnosti na léta dopředu závislostí na plynu, jehož cenu určuje těžko předvídatelná globální poptávka a geopolitická situace. Zaměstnancům a zaměstnankyním uhelného průmyslu, kteří budou přicházet o práci, by měl stát poskytnout výsluhový příspěvek – tak jak to už funguje pro odcházející horníky z některých dolů.

Milí zlatí daňoví poplatníci. Vytáhněte štrajtofle, bude potřeba, abyste tomuhle prohnilému státu vysolili další daně. To, že vy sami budete cvakat neuvěřitelné peníze za boj s neviditelným nepřítelem – CO2, to je jedno. Důležité je, abyste se postarali o sociální blahobyt spoluobčanů, které do chudoby uvrhnou šílené kroky vlády. Nepřipomíná vám to tak trochu boj s covidím nebezpečím? Řeknu vám upřímně, že se doopravdy bojím světa, ve kterém budou muset žít moje děti. Nepřeju jim, že musí jít strašlivou kaši, kterou jsme jim my, lhostejní a líní dospělí, navařili.

A jestli jste třeba natvrdlejší a nevíte, co že uměle vyvolanou energetickou krizi vyřeší, tak tady máte odpověď od sofistikovanějších a vzdělanějších ekologicko-sociálních inženýrů:

Systémovým řešením pro udržení přiměřených nákladů na energie jsou pak masivní investice (například s využitím peněz nabízených Evropskou unií) do snižování spotřeby energie i akumulace energie a spuštění programů pro podporu obnovitelných zdrojů energie, které už dnes poskytují nejlevnější elektřinu a teplo a pomohou zajistit nezávislost na rostoucích cenách fosilních paliv.

Tohle, prosím, generuje náš malinký český píseček. Teď zavřete oči a představte si, co se děje ve velkém světě… ještě pořád si myslíte, že roušky jsou ten nejhorší problém?

%d bloggers like this: