Jestli nějaký naivní spoluobčan doufal, že s příchodem fialové vlády se všechno změní, protože za nesmyslná omezení mohl přece Babiš, jistě si už všiml, že se spletl. Opatření jsou snad ještě blbější, pokud to vůbec jde. David proti dvěma z nich (maloobchodní a maloobchodní s dírou) za jednoho klienta zase podal včera žalobu. Píše pořád něco, ale mě na rozdíl od něj už nebaví o tom komukoliv říkat, protože je to s našimi přitroublými soudci marnost nad marnost. Předpokládám totiž, že jsou potřetí vopíchaní a tetelí se na čtvrtou dávku, která už už už bude onou pověstnou tečkou za vším.

Proč tedy o této žalobě píšu? Zaujal mne totiž jeden argument, který David použil (krom obvyklých standardních, na ty ale NSS neslyší). Začnu trochu zeširoka zavzpomínáním na staré pandemické časy.

A dnes:

Opatřeními nás stát fakticky nutí se očkovat (podle zastánců soudobé totality to není pravda, máme na výběr – buď se svobodně a dobrovolně naočkujeme, nebo svobodně a dobrovolně budeme vyloučeni ze společnosti). Tvrdí nám bezostyšně, že očkování je bezpečné. Není to pravda. U některých vakcín se to již prokázalo (já osobně si tedy spíše myslím, že nejhorší je Pfizer a z nějakého důvodu je třeba právě jím opíchat kdekoho, proto se ostatní vakcíny očerňují, ale to je jen můj politický názor). U Pfizer a Moderny vůbec netušíme, jak tyto vakcíny budou působit na lidský organismus v horizontu pár let. Nevíme ani, co s lidmi udělá třetí a další dávka, protože to nikdo netestoval.

V odůvodnění samotného maloobchodního opatření se uvádí:

Aktuálně dostupné údaje podporují bezpečné a účinné podávání posilujících dávek již tři měsíce po aplikaci druhé dávky. Zkrácení intervalu mezi posilující a základní vakcinací na tři měsíce může vyžadovat přizpůsobení národních vakcinačních plánů.

Jakou máme jistotu, že bude další a další dávka považována za bezpečnou i později? Nebo pak SÚKL prostě řekne: „Soráč, trubky, asi to není tak růžový. Jo aha, vy už máte čtyři dávky? No tak počkejte, co to s vámi udělá a pak se s tím smiřte.“

V rozhodnutí, kterým se dočasně povoluje použití registrovaných léčivých přípravků Comirnaty a Spikevax – posilovací dávka, s účinností od 27. 12. 2021 ministerstvo bez uzardění uvádí:

Aplikování vakcíny nebo jiného léčivého přípravku v rozporu s rozhodnutím o registraci na základě pouhých neověřených domněnek je obrovským hazardem se zdravím a životy lidí. To, že to děje v celém světě, není žádným argumentem. Vím, že nelze na hlupáky z NSS spoléhat v tom smyslu, že by po dvou letech prohlédli a nějakým zázrakem pochopili, že se dějí doopravdy vážné věci a je potřeba sebrat veškerou odvahu a rozum a konat. Přesto jsem ráda, že David tuhletu žalobu zase sepsal a podal. Soudci se k tomu musí vyjádřit.

%d bloggers like this: