Ačkoli pevně věřím, že na podzim se budeme stěhovat, pořád počítáme s tím, že budeme pokračovat v brněnských kroužcích pro neočkované děti. Domnívám se totiž, že na podzim přijde další pěkný lockdown a děti budou ochuzeny o další rok normálního života, o pohyb, o přátele, o zájmovou činnost ve jménu ochrany jakýchsi cizích ohrožených. Ačkoli si umím představit, že nám, neočkovaným zrůdám bude dokonce zakázáno vycházet z bytu, snažím se doufat, že to tak hrozné nebude a aspoň nějaký rozsah svobody pohybu bude zachován a budeme se smět navštěvovat doma či se stýkat venku, aniž by nás postříleli policajti.

Proto bychom vedle turisticko-přírodovědného oddílu a psího kroužku pro náctileté slečny rádi rozjeli klub společenských her pro všechny, kdo milují Terra Mysticu, Vysoké napětí, Galaxy Trucker, Agricolu, Osadníky nebo třeba Azul. Tento kroužek by byl na Davidovi a představujeme si, že by šlo o cca 3 hodiny 1x za 14 dnů.

Náš syn právě získal po mnoha letech chození do juda (je fakt dobrý), oranžový pásek. Proto by mohl učit pár kamarádů nějaké základní chvaty a držení, prostě jen tak, aby on sám nevyšel ze cviku, jestli mu hajzlové z vlády zase zakážou na mnoho měsíců trénovat, a aby třeba naučil jiné děti něco málo z juda a aby se trochu hýbali. Judo kroužek ještě nemám pořádně promyšlený, protože k němu potřebujeme aspoň základní prostor a provizorní tatami. Ale budu o tom pilně dumat a na něco 100% přijdu.

Doufám, že se někteří z vás inspirují a udělají pro děti (a pro sebe) něco podobného. Rozhodně nejde o to, že byste neměli čas (to vám na 100% garantuju, že o čas vážně nejde), je třeba se do toho jen pustit.

%d bloggers like this: