Z Izraele se valí další hororové zprávy, které by měli znepokojovat hlavně ty, jež naletěli vládní kampani o tečce. Chtěla bych všem, kdo se už oočkovat nechali a nelíbí se jim, že by měli jít na další a další „včeličku“, vzkázat, aby byli stateční a nepodrobovali se, pokud si nemyslí, že vakcína pomůže jim samotným. Není vaší povinností jít na další a další očkování kvůli imaginární kolektivní ochraně. Pokud ale sami cítíte, že očkovaní být chcete, udělejte to. Svobodné rozhodnutí je správné rozhodnutí.

V médiích se objevuje nová rétorika – život ve vlnách. Ano, tak se totiž nejefektivněji týrají lidé – úleva, panika, úleva, panika, úleva a panika. Už teď sama na sobě cítím, že čekání na podzimní nouzový stav a další ničení společnosti je skoro nesnesitelné.

„Vzhledem k tomu, že virus tady je a zůstane tady, musíme se připravit i na čtvrtou dávku,“ řekl Zarka v rádiu. Další dávka by podle něj měla zmírnit či předejít čtvrté vlně, kterou by mohla vyvolat mutace delta. „Takový budeme mít od nynějška život – ve vlnách,“ nastínil budoucnost Zarka.

Podobně pak:

Isaac Bogoch, kanadský expert na infekční nemoci z Torontské univerzity, ale varoval: „Můžeme být svědky periodických vln, dokud nebude dostatečná ochrana na úrovni komunit. Doufejme, že k ní dojde spíše prostřednictvím očkování než v důsledku infekce.“

Můžeme jen čekat, kdy s podobnými řečičkami vyleze nějaký český „odborník“.

Ti, co se v bláhové naději že ukončí pandemii, naočkovali, se musí smířit s půlročním přeočkováváním:

„To byl pro mnoho zejména mladších lidí impuls, aby pro třetí dávku spěchali,“ říká Martina Paletová, zdravotní sestra z izraelské nemocnice. Těm, kteří si pro třetí dávku nepřijdou nejpozději 6 měsíců po druhé dávce, propadne covid pas.  A šestiměsíční lhůta platí i pro třetí dávku.   

Jestli tohle nechcete podstupovat, nechoďte na vakcinaci. Nemusíte. Jste svobodné bytosti, tak jste se narodili a tak byste měli také umřít. Nikdo není váš šéf a nikdo vám nesmí nařizovat. Svoboda je naší přirozeností, nikoliv „povolenkou“ od vrchnosti.

%d bloggers like this: