Prymula připravuje další úder, který má lidi zlomit a demoralizovat, aby poslouchali. Tentokrát se asi chystá sáhnout na vaše děti. Jak jinak si vyložit jeho výhružku, že se připravuje opatření na rozdělení rodin, na které byla uvalena karanténa?

Inspiroval se zřejmě dobrou praxí našich germánských sousedů, kde už se řešily případy odebírání dětí kvůli pozitivnímu testu na koronavirus: „Some German parents have received orders to quarantine their children and isolate them from other family members — or face having them forcibly removed from home. A parents‘ group said the demand amounted to „cruelty.“ At the end of July authorities sent home primary school children in the southwestern German town of Bruchsal after it emerged that their teacher turned out to be infected with COVID-19. In the western German district of Dreieich near Offenbach, a child of pre-school age was tested positive and sent home and the kindergarden shut down. In both cases the children brought a note from the local health authority ordering the parents not only to make sure the children wore a mask at home but also to be completely isolated from other family members for the two-week quarantine period, including mealtimes. If parents were found to disobey these orders, the note said, the children could be forcibly removed by authorities and quarantined in an isolation facility.“

Orgány nakonec couvly, ale to, že se to vůbec stalo, je mimořádně varující: „Authorities in Offenbach and Karlsruhe reacted to the outrage on social media claiming to have been misunderstood and that there was no concrete plan to remove any child from its family without the parents‘ consent. We simply wanted to make sure that children do not spread the virus, the Offenbach health authorities wrote in a statement.“

Zpráva není uvedena na nějakém hloupém konspiračním webu, ale na Deutsche Welle.

Copak můžeme žít v takovém stresu? V takové nejistotě? Bát se policie a státních orgánů? Jejich zvůle?

V českých médiích se uvádí: Prymula chce také zavést opatření, které má snížit přenos viru mezi rodinnými příslušníky. Nakažený člen rodiny by mohl strávit karanténu v hotelu. Kdo je oním členem rodiny? Jen dospělý? Nebo dítě? Netušíme. Máme se jen bát.

Náš hlavní Šmoula k tomu řekl: „Jde o lidi, kteří nemají možnost dodržovat doma karanténu tak, aby nebyli v kontaktu se svými blízkými. Těm zajistíme možnost, aby mohli být po dobu 10 dní jinde. To mohou být hotely.“

V kovidové novořeči znamená možnost povinnost sankcionovanou milionovými pokutami a vymáhanou ostrými hochy a ženami, kteří nám pomáhají a chrání nás.

Doporučujeme k přečtení: materiál UNICEF: Children, Isolation and Quarantine: Preventing Family Separation and Other Child Protection Considerations during the COVID-19 Pandemic (název je k obsahu poněkud zavádějící, jestli jde o nějakou „prevenci rozdělování rodin posuďte sami)

Otázka, kterou si chcete po jeho přečtení položit, zní nějak takto: Doprkvančic, proč je na něco takového himlhergotdonervetrkrucajslement vůbec nějaký manuál???

Zprávy o dělení rodin se objevují i dnes odpoledne (doplněno): „Ministerstvo zdravotnictví má představit další opatření proti šířícímu se koronaviru. Spekuluje se i o tom, že by ve vybraných hotelech mohli trávit karanténu příbuzní lidí nakažených koronavirem. Ti, kteří by uvnitř rodiny nemohli dodržovat nezbytná opatření, a hrozilo by, že nakazí i ostatní členy domácnosti.“

Jen z tohoto odpoledního textu už nějak vypadla ona „možnost“.

Celá podivná situace okolo vyhrožování rodinám nás přiměla dohledat názory našeho generála. Zajímavý je třeba tento: Názory, že očkování dítěte je věcí rodičů, Prymula odmítá.  Podle něj má státní zdravotnictví více informací než jedinec. „A je třeba zmínit, že stát musí v některých případech chránit dítě před vlastní matkou. To sice zní velmi tvrdě, ale v praktické situaci to znamená, že se stát snaží skutečně ochránit zdraví dětí v maximální možné míře,“ napsal. 

Tenhle hnusný člověk nemá absolutně žádné zábrany, žádné srdce ani žádný soucit. Je jako nepovedený terminátor, škoda, že mu to Arnoldovo tělo chybí, aspoň by bylo na co se dívat.

Kdyby si snad někdo myslel, že se nic podobného neděje a že rodičům v ČR kvůli koronaviru NIKDO nevyhrožuje, vzpamatujte se. Už se to děje. Rodičům je vyhrožováno odvedením dítěte policajty na test. Lidi nemají lidská práva a nemají žádné zastání: „Mluvčí karlovarské hygieny Michaela Zajíčková uvedla, že hygienická stanice pouze řediteli podala žádost o poskytnutí „údajů ke jmenovanému žákovi tak, aby bylo možné zkontaktovat jeho rodiče a zajistit jeho přítomnost u testu v součinnosti s Policií ČR, pokud by nebylo možno se s rodiči dítěte dohodnout jinak“.

V čem je tento přístup odlišný od výše uvedených kroků hygieny německé? Řeknu vám to – v ničem. Test i karanténa se nařizují stejným rozhodnutím a k jeho vynucování si prostě KHS přizve PČR, když bude chtít. Jestli se vás zastanou soudy, to je velkou otázkou.

Naopak rozumným opatřením je toto: O možnosti přesunout do hotelů část hospitalizovaných s koronavirem hovořil Prymula už ve středu. Mělo by jít o lidi, kteří nepotřebují zdravotní péči, pouze čekají na umístění do sociálních zařízení, řekl ministr rádiu Impuls. Cílem navrhovaného opatření je zvýšit volné kapacity nemocnic pro akutně nemocné s koronavirem. Prezident Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) v reakci na to řekl, že asociace zajistí pro tento účel kapacity po celé zemi. K dispozici by měly být hlavně hotely, které jsou nyní uzavřené.

Takové opatření dává smysl, protože lůžka v nemocnicích skutečně nemají zabírat lidé, kteří potřebují sociální péči. Za to bych toho Prymulu snad i pochválila. Aspoň by se ukázala pravda o tom, kolik těch lidí vlastně potřebuje skutečnou lékařskou péči.

%d bloggers like this: