Na základě mého předchozího článku o zhnusení nad týmem Daniely Kovářové Covid a právo se mi ozvala Jana Hamplová, ať prý odstraním její jméno z titulku:

O iniciativě Daniely Kovářové jsem se dozvěděla v posledních dnech, a nejsem její součástí. Více se k tomu vyjádřím v nejbližších hodinách. 

No, sice nemám k advokátce, která se o mne loni na jaře dost hnusně otírala kvůli žalobám, které jsme tehdy jako jediní podávali, žádnou velkou úctu, ale přece jen jsem se tedy dobře pobavila představou, jak bývalá ministryně Daniela Kovářová zneužívá jméno Jany Zwyrtek Hamplové ve svém projektu Covid a právo. Slibuju, že až se Daniela Kovářová za své údajné lži omluví, tak já o tom s chutí napíšu (to mi snad každý věří!).

Jenže demokracie neznamená, že si každý může dělat, co chce, aneb právo jednoho končí tam, kde začíná právo druhého, a pokud o něčem rozhodnou demokraticky zvolené instituce, musíme to, byť třeba někdy se skřípajícími zuby nebo komentářem, jak bychom to udělali lépe (to ale moc neslyšíme, převažuje kritika), akceptovat. Protože kdo jiný by to měl rozhodovat? Nikoho jiného v demokracii neznám, než ve svobodných volbách zvolené orgány. A to, že někdo prostě se neumí nikdy přizpůsobit, a plete si demokracii s právem „já si budu vždy dělat, co chci“, a „jen můj názor je ten jediný správný“, s tím ať jde do háje. Jaký je rozdíl mezi výrokem – nebudu nosit roušku, protože mi to nemá kdo co nařizovat, a výrokem nebudu platit daně, protože mi to nemá kdo co nařizovat? Buďme proto opatrní v úsudku., protože za velkými slovy bývá často velká malost.

Ano, tohle o mne a Davidovi a o demokracii a svobodě Jana Hamplová DOOPRAVDY napsala. Doteď je mi z toho šoufl.

Nejen že Daniela Kovářová dala Janu Hamplovou na web a původně ji označila za členku skupiny (teď za členku expertního týmu), ale dokonce v Advokátním deníku tvrdí následující:

Ve slavném Korotýmu byli tito advokáti:

Z rozhovoru v Advokátním deníku se zdá, že se do týmu Covid a právo nemohl dostat NIKDO z původního Korotýmu bez toho, že by s tím souhlasil. Nebo tak já aspoň chápu slova Kovářové. Taky mi z toho není jasné, jak nemohli členové Korotýmu o aktivitě Covid a právo vědět, když Kovářová tvrdí, že je všechny oslovila? Tohel je hotová detektivka!

Nabídla jsem zapojení všem členům Koroporadny Unie rodinných advokátů a zaznamenala jsem příznivé reakce. 

Je ale možné, že Kovářová doopravdy zneužila jméno Jany Hamplové a šoupla ji jen tak na web. To by byl snad ještě větší gól. To bych se vážně bavila. Tak s napětím čekám, jak tohle zápolení dvou dam dopadne. Ale jak píšu, jakmile Kovářová uzná, že kecala a že to všechno provedla bez souhlasu Jany Hamplové, tak tu její omluvu doopravdy zveřejním. Zatím mi snad lze prominout, že zveřejňuju to, co zveřejňuje bývalá ministryně spravedlnosti a že důvěřuju tomu, že aspoň tuší, s kým spolupracuje.

%d bloggers like this: