Každý, kdo má všech pět pohromadě, musí vidět, že covid je jen zástěrka. Otázkou je, čeho jsme si neměli všímat, já sama jsem přesvědčená, že to byl a je Green Deal, se kterým nás čeká krásný nový svět. Proto mi od počátku přijde naprosto irelevantní řešit, jestli je či není epidemie a jsou-li nebo nejsou-li jakási čísla. Důležité bylo jen jedno: jestli stát smí nebo nesmí zasáhnout do samotné podstaty lidských práv a svobod a omezit nebo vyloučit je. Bohužel neustálé točení se na definicích epidemie, pandemie, roušky a nekonečný tok opatření a počítání mrtvých a jiné blbosti naprosto zastřely všechno podstatné.

Před pár dny vyšla nová zpráva IPCC – Mezivládního panelu pro změny klimatu.

Celá zpráva k dispozici zde.

Již před tím médií zmítala setrvalá adorace Green Dealu, přičemž zpráva vyvolala v „novinářích“ značnou euforii. Články, které si můžete přečíst, stejně jako nejrůznější komentáře a glosy uvědomělých a bdělých žurnalistů se velmi podobají těm covidovým, kterými jsme víc než rok krmeni. Důelžité jsou tyto aspekty:

  • vyvolání strach ze smrti (bídného konce a zničení světa),
  • obviňování, že za to mohou nezodpovědní jedinci, kteří se nechtějí přizpůsobit vyššímu dobru,
  • důraz na vědce,
  • nutnost rychlých a razantních opatření ze strany moudré vlády opírající se o zmíněné experty,
  • klimatická krize je notorietou, kterou není třeba dokazovat,
  • negace a potlačování jiných názorů (byť je to třeba názor člověka, který si myslí, že ničíme planetu, zajímá se o environmentální tématiku dlouhá léta, chrání životní prostředí a žije skromně, jen si dovolí oponovat přístupu Green Dealu – jako jsem já),
  • obrovský vliv EU na členské státy a jejich politiku a rozhodování.

Česká televize (vědci):

Vědci, kteří připravovali zprávu, se shodují na potřebě snížit emise všech skleníkových plynů – a to nejen oxidu uhličitého, kterému je věnována největší pozornost. Obavy budí zejména emise metanu. Plány na nulové emise CO2 jsou nezbytné, ale přinesou kýžený efekt, jen pokud vlády prosadí také rychlé a zásadní snížení všech emisí, upozorňuje zpráva.

Aktuálně (notorieta):

Že klima vstoupilo do turbulentních časů, se ale mezitím stalo zjevným a není tedy nutné se kvůli tomu znova do krve pošavlovat. Z kolektivní paměti tak už naštěstí vypadla i Klausova arogance, s níž dával z hradního křesla k lepšímu, že „báchorkám“ o globálním oteplování se lidé budou brzo jen smát.

Greenpeace (strašení koncem světa):

Podle vědců, se globální teplota oproti předprůmyslové éře zvedla o 1,09°C. Pozorované oteplení planety je bezprecedentní za posledních 2 000 let a velmi pravděpodobně i v posledních 100 000 letech. (graf níže, a) ), z pozorovaného oteplení 1,09°C  připadá  1,07 °C na vliv lidské činnosti a pouze 0,02° nárůstu jsou přírodní vlivy.(graf b) ). Od vydání předchozí zprávy v roce 2014 se globální teplota velmi zvýšila,  přičemž posledních pět let (2016–2020) je nejteplejší v historii nejméně od roku 1850. Koncentrace atmosférického CO2 v hodnotě 410 ppm jsou nejvyšší za posledních 2 mil let. 

Aktuálně (závislost na dotacích EU):

Jeden by tedy čekal, že klimatická politika bude patřit k hlavním tématům nadcházejících sněmovních voleb. Už proto, že Evropská unie přijala (za našeho bezrozporného souhlasu) Zelenou dohodu, která si klade za cíl výrazně snížit emise oxidu uhličitého, a vyčlenila na to stovky miliard… Přitom se toho na Česko valí čím dál více. Zelená dohoda nabízí na různé ekologické programy miliardy eur, které ale nejsme schopni čerpat. Už v říjnu pak začíná klimatická konference OSN (COP 26) v Glasgow. Zdejší zákonodárci o ní ale nejspíš až do zahájení nebudou vědět, což jim ovšem nijak nezabrání, aby svou nepřipravenost maskovali tím, že účastníky obviní ze zeleného šílenství.

Aktuálně (odpovědnost za druhé a zdůraznění viny s využitím toho, jak dramaticky se psalo o tornádu a záplavách, což bylo v zájmu Green Deal stejně nezbytné, jako psát o každém mrtvém s pozitivním testem – čím víc strachu, tím víc poslušnosti)

Extrémní vedra se nyní objevují zhruba třikrát za deset let. Napříště by jich ale taky mohlo být jednou tolik. Podobně jako silných dešťů a záplav, které zatím přicházejí zhruba jednou za dekádu… My ostatní pak nad fotografiemi obcí poničených velkou vodou a krajiny deptané suchem můžeme přemýšlet, kdo je šílenější.

To, že se u nás v české kotlině nevedou o klimatu žádné vzrušené politické debaty a téma jakoby spí, je úplně fuk. Důležité je, co „jede“ ve světě – je jasné, že covid byl proti boji s klimatickou změnou čajíček. Zdá se, že pod taktovkou environmentalistů nás čekají časy ze všech nejhorší.

Bill Gates:

“A global crisis has shocked the world. It is causing a tragic number of deaths, making people afraid to leave home, and leading to economic hardship not seen in many generations. Its effects are rippling across the world,” Gates wrote. “Obviously, I am talking about COVID-19. But in just a few decades, the same description will fit another global crisis: climate change.”

Mimochodem, Gates je vážně debil, to se nedá jinak napsat. Jak jinak může někdo zcela vážně prohlásit, že smrt pár starých a velmi nemocných a nějací blázni, co ze strachu z viru envystrčí nos ze sklepa jsou utrpení, které nezažily generace? Ještě moje babička si pamatovala (* 1934), jak u nich za války, ve které zemřel její otec, zvonil v noci soused a chtěl si vykopat psa, který jim zdechl, aby ho z hladu doma snědli. Z téhle historky mi vždycky o prázdninch vstávaly chlupy hrůzou! A tenhle brejlatej šašek, který to všecko stejně dělá jen proto, že ho žádná holka v sedmnácti nemohla chtít, bude říkat, že takové utrpení nezažily generace. Mám z něj fakt dost. Jak mu někdo může připisovat magické schopnosti, to vážně nechápu. Já v něm vidím pořád toho ukoktaného uhrovatého poloslepého chudáka, který zase dostal košem a hrabe se v garáží ve starých krámech. Sorry, Bille, nepřesvědčí mne ani ty tvoje miliardy o tom, že jsi šťastný.

Mark Carney:

He told the BBC that while there were parallels between the Covid-19 pandemic and climate change, damage to the environment and ecosystems has the potential to cause many more deaths. „One of the biggest issues is you cannot self-isolate from climate,“ he said. „That is not an option. We cannot retreat in and wait out climate change, it will just get worse,“ he told Talking Business Asia: The Climate Change Challenge.

Chuck Schumer:

„COVID was horrible,“ Schumer said. „But if we do nothing on climate, starting within a few years from now, each year will be worse than COVID, and each year will be worse than the previous year.“

A mnozí další… na tohle si dávejte pozor. Není třeba hledat žádné bláboly o Great Resetu, studovat nápisy na jakýchsi kamenech nebo pročítat po nocích Bibli (nejste-lii věřící) ani zkoumat znamení zla na obloze či knihy u Havlíčka. Stačí se docela prostě podívat na to, co jsme schválili my, ČR v rámci EU – Grean Deal a hlavně ho odmítnout. Tohle vážně není řešení. Ke svobodě a lepšímu světu nevede cesta skrze otroctví a totalitu, stejně jako se z finanční krize nelze proinvestovat vyhazováním peněz ze státího rozpočtu. Řešením jsou jen a jedině svobodní lidé a prostor pro tvůrčího ducha a radost ze života.

Jisté je, že můžeme čekat další mediální masírku, dennodenní přísun přírodních dramat a kárání těch, kdo snad ještě jezdí v autě nebo si nejsou úplně jistí, zda-li se jim Green Deal vůbec líbí (ale to už je ale jedno, pod rouškou covidu už jsme si pro sebe oprátku uvili). Škoda, že stejně jako u covid, kde nebyla na pořadu dne žádná záchrana „zranitelných“, ale jen jejich zneužití, ani tady vůbec nejde o ochranu přírody. Mějte oči otevřené a nenechte se zaslepit covidem. O ten vážně nejde. Jestli budeme nadále vést žabomyší spory o to, jestli 35 otestovaných na 100 000 obyvatel odůvodňuje vyhlášení nouzového stavu, nebo je to až 1500 na 100 000 obyvatel (za mne takové číslo prostě neexistuje), tak velmi brzy spláčeme nad výdělkem. Pokud se tak, kvůli naší vlastní zaslepenosti a ochotě pachtit se za tím, co nám bylo předhozeno k zabavení se, už nestalo.

%d bloggers like this: