Můžete si myslet, že mám času, že nevím, co s ním, ale to není pravda. Jen mám holt mozek, který se nechce nikdy zastavit. Takže si často říkám, co je zač Koziar Vašáková. Doopravdy by mne to zajímalo, a to kvůli neuvěřitelné metamorfóze, kterou ta ženština prošla poté, co dostala teplé dobře placené místečko na ministerstvu. Kdo se mnou byl ještě v úplně první FB skupině, nepamatujete se náhodu, že tam byl i její partner Koziar, nebo se za něj aspoň vydával, ale měl tam, tuším, i fotky z jakýsi zahraniční dovolený, vypadalo to reálně, tak nevím (pardon, s děckem to nebylo, přece jen je Vášáková ročník 1964, to se mi za ten rok nejspíš nějak popletlo)? Psal tam tehdy, že jeho žena spolutvořila covidové guidelines, nevzpomínáte si? Škoda, že mne nenapadlo si z těch jeho příspěvků udělat printscreen!

Jak se tedy vyvíjely názory této konzsitentní expertky všech expertek?

30. 4. 2020:

Víte, my plicní lékaři řešíme pandemie dnes a denně. Léčíme kupříkladu tuberkulózu, jejíž pandemie stále trvá, přestože se o ní nemluví. Tuberkulóza zabije celosvětově 1,5 miliónu lidí ročně. Ale to je každému v podstatě jedno, nikdo ty zemřelé neodpočítává. U nás zabije naštěstí jen málo lidí, nakažené umíme zachytit, izolovat, dohledat kontakty a léčit. Každoročně bojujeme i s chřipkou, která mívá rovněž ohromný rozsah. Abych se tedy vrátila k vaší otázce: že se objeví nový virus, jsem jako lékařka teoreticky předpokládala. Ale ani minutu jsem nepředpokládala, že získá tak extrémní, nepřiměřenou pozornost. Šokovala mě ta rozsáhlá opatření. Když virus přišel, myslela jsem si: „Ano, nějak nás postihne, promoříme se, budeme se muset s ním sžít, budou nějaké ztráty na životech, koneckonců chřipka jen v Česku zabíjí každý rok stovky až tisíce lidí.“ Od samého začátku opakuji, že máme kolem sebe a v sobě víc virů, třeba metapneumovirus, který dokáže „parádně“ zabíjet, a přesto si ho nikdo nevšímá. Takže jsem nečekala, že nový virus vyvolá tak ohromnou reakci celosvětového strachu, izolací, uzavřených hranic, politických kroků, jež někdy zacházejí až za hranice nutných opatření.

19. 8. 2020:

„Společnost je nyní v důsledku těchto nařízení velmi polarizovaná. Potkávám mladé lidi v tramvajích a autobusech, kteří nosí roušky. Mají větší strach, než by měli mít. Někdy i já při sledování večerních zpráv mám pocit, jako kdybych se měla začít bát o svůj život. Což je samozřejmě nesmysl. A pak jsem naopak v metru viděla lidi, kteří si roušky na truc nenasadí, protože už toho mají dost. Lidé nevědí, na čem jsou,“ myslí si lékařka Vašáková.

9. 10. 2020:

Nejsem si úplně jistá, jestli já bych se nechala očkovat. Navíc si myslím, že jsem covid sama už prodělala mezi lednem a únorem. Když jsme byli v Bavorsku, tak jsem klinicky měla onemocnění, které tomu zcela jasně odpovídalo. Ale opravdu nevím. Možná to my zdravotníci dostaneme příkazem, pak se samozřejmě očkovat budu muset nechat, ale sama v tom ještě nemám jasno. Nicméně rizikovým skupinám, obézním pacientům, diabetikům, hypertonikům, pacientům s chronickou obstrukční plicní nemocí, případně v kolektivních zařízeních skupinám zranitelných starých lidí s mnoha diagnózami, bych to očkování asi doporučila.

4. 6. 2021:

„Těhotné ženy sice nejsou oproti ženám ve stejné věkové skupině více ohroženy nákazou covid-19, mohou však mít závažnější průběh onemocnění.Vakcinologové a gynekologové se proto shodli, že očkování by mělo být umožněno i těhotným ženám podobně jako ostatní dospělé populaci na základě věku, klinického a pracovního rizika,“ řekla náměstkyně pro zdravotní péči a vedoucí Klinické skupiny COVID při Ministerstvu zdravotnictví Martina Vašáková.

9. 8. 2021:

„Chci být optimistkou, naočkovat by se mělo co nejvíc dětí. Ideálně tak, aby to do září byla až polovina mezi 12 a 15 lety.“

19. 8. 2021

„Neexistuje zatím žádný důkaz, že určitá hladina protilátek se rovná ochraně. A nevíme, jak to bude fungovat proti variantám viru,“ řekla Koziar Vašáková. Řídit se zjišťováním protilátek označila Vašáková za nesmysl a byznys laboratoří. „To je nemorální tvrzení. Spousta lidí si ráda zaplatí čtyři sta nebo pět set korun, aby věděli, jestli mají protilátky. A pro společnost je to pozitivní,“ ohradila se už Koutná.

Tvl, prej nesmysl a byznys laboratoří! To nevymyslíš. A naprosto zbytečný PCR a antigenní testy na účet daňových poplatníků byly a jsou jako co????

%d bloggers like this: