Na stránkách České lékařské komory je sdělení s názvem „Varianta omikron přichází – připravte se“. Pod textem je podepsaný prof. RNDr. Zdeněk Hel, Ph.D. Vzhledem k obsahu ho ale ČLK zjevně publikovala dříve než zamýšlela. Celý text je totiž dosti žertovný a jedná se o aprílový žertíček.

Celý text zde.

V textu je řada fórků o děsivém omikróně. Hel je evidetně ve formě a navazuje na svoje sdělení, že vakcíny chrání až na 0 %.

Tentokrát si tento zvláštní pán nechal to nejlepší nakonec, nevyplácal to hned v úvodu. Když se prokoušete celým článkem a neuchechtáte se k smrti, dozvíte se něco více o profesorských nápadech, co jako můžeme s omikrónkem udělat. Tohle prostě MUSÍ na virus zabrat, i kdyby nechtěl:

  • zachovat klid a rozvahu, důvěřovat moderní vědě, medicíně a vládě. Základním nástrojem boje proti pandemii musí být přístup založený na vědeckých poznatcích a doporučení špičkových světových odborných institucí, nikoli na osobních názorech, preferencích, či anekdotických pozorováních;
  • jako vždy a především: podporovat zdravotníky a všechny ostatní pracovníky v první linii, hrdiny naší doby, kterým za tolik vděčíme.

Já myslím, že když budeme Hela poslouchat, a třeba taky Ludwiga a lidi z Manipulátorů a prasátko bradavičnaté navrch, nebudeme vyprávět anekdoty, pošleme zdravotníkům nějaké džusíky a když babičky napečou buchet, my všichni zůstaneme doma, okolo páté zazpíváme Není nutno a zatleskáme z balkonů, porazíme každou bakterii, virus i zlé duchy.

%d bloggers like this: