Mnohokrát jsme se za poslední měsíce dočetli, že chřipka je taková banální nemoc, dnes nazývaná posměšně „chřipečka“. Dozvěděli jsme se, že s covidem se ta stará trapná nemoc nedá prakticky srovnat, protože covid způsobuje potíže, jaké svět dosud neviděl – například vysokou horečku a bolest hlavy nebo mohou nemocní trpět zánětem plic.

Protože považuju zlehčování nemoci jako je chřipka za obzvlášť trapné (a ano, domnívám se, že za staletí, co s námi je, prokázala, že se nemusí ve srovnání s jinými viry vůbec stydět – nějak jsme si na ni nezvykli, že, když na ni ročně umře cca 650.000 lidí celosvětově a když se některému kmenu dobře daří, jako třeba tomu „hongkongskému“, tak jsou to miliony), podívala jsem se do statistik ČSÚ na údaje o úmrtí dětí (0-19 let) na chřipku. Ano, PŘÍMO na chřipku.

Umí si někdo z vás představit MÍRU HYSTERIE, KDYBY ZEMŘELO NĚJAKÉ DÍTE S POZITIVNÍM TESTEM NA KORONAVIRUS?

Nejsou to závratná čísla, ale zesměšňovače chřipky a obdivovatele covidu asi překvapí. V letech 20009-2018 zemřelo na chřipku (tj. uvedeno jako příčina smrti) – uváděno virus sezónní identifikovaný/neidentifikovaný . Pokud není číslo uvedeno, zřejmě to znamená, že žádné dítě nezemeřelo.

  • 0 roků: 2/neuvedeno
  • 1-4 roky: 3/2
  • 5-9 let: 2/2
  • 10-14 roků: 1/neuvedeno
  • 15-19 roků: 1/neuvedeno

Já samozřejmě chápu, že i děti, jakkoli je to hrozné, příšerné a smutné, umírají. Do „nebe“ odejde za rok okolo 650 lidí ve věku 0-19 let. Nicméně je třeba si uvědomit, že děti, které měly celý život před sebou, umíraly na chřipku. A my, společnost, jsme s tím vůbec nic nedělali a snažili jsme se, aby děti, které žijí, měly před sebou dobrou budoucnost.

%d bloggers like this: