S radostí upozorňujeme na jednu z absolutních bizarností roku 2020. Stát vám nařídí nosit roušku a když si ji vezmete, vyhodí vás za to od voleb. Článek k této podivnosti si přečtěte právě tady.

Letošní volby jsou velkým testem demokracie a právního státu. Tisíce lidí šly volit s rouškou a komisím to bylo fuk. Že vůbec nevěděli kdo se pod zahaleným obličejem skrývá a kdo reálně volí, to byla jaksi fuk. Jiným lidem vyhrožovali policií za to, že se pár minut zdrželi ve volební místnosti bez roušek.

Jsme opravdu zvědaví, jak o zarouškovaných volbách rozhodne Nejvyšší správní soud, na který se s důvěrou obracíme. Po kolikáté už? Člověk začíná po letech právničiny pochybovat, že je spravedlnost skutečně slepá. Letos se zdá, že má vládu ve velké přízni.

Podaný návrh na neplatnost hlasování v senátních volbách v Brně je zde.

Pokud souhlasíte s tím, že tzv. rouškové opatření ministerstva zdravotnictví ovlivňuje řádný průběh letošních voleb, můžete o tom Nejvyšší správní soud informovat a požádat o přiznání postavení osoby zúčastněné na řízení. Využít můžete formuláře zde.

Svoji žádost můžete poslat soudu poštou (vytištěnou a podepsanou), případně prostřednictvím Vaší datové schránky nebo e-mailem s použitím zaručeného elektronického podpisu. Viz také článek zde. Z postavení osoby zúčastněné vám nevyplývají povinnosti (nemusíte např. jet do Brna na jendání soudu, nejspíše stejně žádné nebude nařizováno), ale jen možnosti.

NEMÁME KAPACITU NA TO LIDEM POMÁHAT PŘIHLÁSIT SE JAKO OSOBA ZÚČASTNĚNÁ NA ŘÍZENÍ. POTŘEBUJEME SE KONCENTROVAT NA ŘÍZENÍ SAMOTNÉ. POKUD VÁM NESTAČÍ TENTO NÁVOD A VZOR, OSLOVTE PROSÍM JINÉHO ADVOKÁTA ČI ADVOKÁTKU, ABY VÁM POMOHLI.

Další informace k osobně zúčastněné na řízení najdete např. zde.

%d bloggers like this: