Dnes jsem zažila dvě velká zklamání: další neúspěch ve Sportce a výsledky testu na protilátky. Jsem prostě člověk, který ten blbý covid nechytne a nechytne. Mám asi něco s imunitou nebo je tou příšernou krevní skupinou O, ale já jsem nikdy neměla ani chřipku, natož nejhorší virus všech dob! Kromě nedobrých věcí šlo ale dnes kolem i štěstí, a to v podobě Václava Hořejšího a jeho blogu, o kterém jsem již psala. Onen dobrý muž totiž napsal:

Vysvětlením je, že česká populace je zřejmě již hodně „promořená“. Přispívá k tomu jednak dokončené očkování téměř 60% dospělé populace, a také přesněji neznámý počet lidí, kteří jsou chráněni protilátkami získanými proděláním infekce. Těch je oficiálně něco přes 1.7 milionu, ale ve skutečnosti je jich určitě o dost více. Určitě byla spousta případů, kdy lidé sice měli mírné příznaky, ale otestovat se nešli, aby neměli karanténní komplikace. Další žádné příznaky neměli, a tak neměli důvod k testování. Můj odhad je, že celkem bylo infikováno kolem 50% populace. Samozřejmě, že část z těchto lidí byla následně i očkována, takže počet očkovaných a rekonvalescentů nelze prostě sčítat. Nicméně ten celkový počet pravděpodobně bude přes 8 milionů. Krom toho jistě existuje dost lidí, kteří jsou z neznámých důvodů přirozeně odolní vůči tomuto virovému onemocnění. To, kolik lidí bylo doposud skutečně infikováno, by se dalo přibližně zjistit stanovením specifických protilátek v krvi u reprezentativního vzorku populace. Jedna taková doposud nepublikovaná americká studie došla k závěru, že infikovaných bylo zhruba 4x víc než těch oficiálně diagnostikovaných. U nás to jistě bylo také hodně, protože v důsledku nedostatečných protiepidemických opatření jsme byli v období září 2020 až duben 2021 v přepočtu na počet obyvatel téměř světovými rekordmany v počtu těžkých případů a úmrtí.

O tom jsem dávno věděla, ale že to potvrdí Česká hlava roku 2020, to jsem nečekala. Zajímalo by mne, jak stát hodlá s těmito skrz naskrz zdravými individui naložit. Jestliže totiž covid nemůžu chytnou, nemůžu ani šířit, natož sloužit koronaviru jakožto inkubátor za účelem výroby vražedných mutací. Proč bych se tedy měla očkovat proti nemoci, která nemůže ublížit ani mně (nepošle mne na JIP, čímž neudělám radost těm, které už víc než rok štvu svými názory) a ani jí nemůžu ohrozit těch pár desítek Čechů a Češek, kteří se kvůli svým mimořádně vzácným vážným alergiím nemohou očkovat. Když nikomu (ani sobě) neubližuji, před čím mám koho chránit? Proč mám být diskriminovaná? Proč mám být vyobcovaná a proč nemsím normálně žít?

Neříkám, že skutečně do oné skupiny záhadných odolných patřím, třeba jsem se ještě s virem vážně nepotkala a delta si mne na podzim jako neočkovanou najde a já budu žebrat, aby mi lékaři dali vakcínu, ale už bude na všechno pozdě a zemřu bídnou smrtí připojena na vytoužený ventilátor s poslední myšlenkou na mrazák na ulici, ve kterém skončí moje hříšné tělo. Jestliže mne ale tento osud nečeká a já jsem skutečně od přírody imunní, žádám stát, aby mi řekl, JAK mám tuto skutečnost prokázat. Docela mne baví představa, že bych si na toto téma napsala takovou malinkou žalobičku!

%d bloggers like this: