Před časem jsem napsala na FB, že Češi jsou prostě kreténi, protože je jim všechno fuk, zlobila jsem se, že nejsou pořádné demonstrace jako v Německu. Nakonec jsem k tomu mému národu přece jen shovívavější a není to proto, že se v reakci na můj příspěvek objevil požadavek, abych to, že jsou Češi kreténi, prokázala. To samozřejmě nemůžu, ale vycházela jsem hlavně z tvrzení advokáta Tomáše Sokola. Ten na otázku:

Ale přece jen – nepřekvapuje Vás po pětadvaceti letech od změny režimu a přechodu k právnímu státu takové nepochopení role advokacie?

odpověděl:

„To mě nepřekvapuje, protože tvrdím, že sedmdesát procent populace jsou hlupáci, nebo se tak po většinu svého života chovají. Takže mne to nevzrušuje.“

No dobře, tak já jsem řekla kreténi, vím, že kreténismus je specifické postižení, takže jsem si dovolila určitou nepřesnost, no to je toho. Můžu tedy svoje tvrzení upravit a ve shodě se Sokolem prohlásit, že 70% národa jsou hlupáci.

Přes tento fakt se v ČR děje něco hezkého. Češi sice nepořádají obrovské demonstrace, ale ve skutečnosti demonstrují proti opatřením každý den. Na ulicích totiž potkáte už jen málo opravdických lunatiků, kteří nosí respirátory. Většině lidí zase vidíte do obličeje. Tímto úžasným „švejkováním“ se my Češi, my smějící se bestie, vypořádáváme s absurdnostmi, do kterých nás uvrhla vláda. Vedle toho se jaksi spontánně otvírají zahrádky, lidi se druží a svět je hnedle veselejším místem k životu. Nevím samozřejmě, jak je to v zahraničí. Nevím, jestli taky odhodili roušky, jestli policisté koukají jinam, když kolem nich chodí lidé nahoře bez, jestli se pije venku pivo a lidi se baví vládě navzdory. Nevím, jestli jsou Němci poslušní, v běžném životě se zarouškují a za boha by nic neporušili a „jen“ přijdou na demonstraci. Nevím, co je lepší model. Vím je, že se mi právě tohle na Češích a Češkách líbí nejvíc. To, že si nakonec najdeme cestu, i když se po nějaký čas zdá, že kreténi, idioti a hlupáci mají navrch.

Ano, není to moc, těch pár lidí v parcích, kteří dýchají čerstvý vzduch a vzepřeli se dušení. Samozřejmě, že tu s námi žijí pitomci, kteří teď objevili novou mantru – očkuj se a zachráníš svět, jen sobci se neočkují ve prospěch celku. Ještě jsme nic nevyhráli a vedeme líté boje. Je ale dobré vidět, že těch 30% národa, ty miliony lidí, s nimiž tu žijeme, nejsou hlupáci a dávají to konečně najevo.

%d bloggers like this: