Docela jsem se včera zasmála: bojuju vážně s idioty, nikoli s větrnými mlýny. To se nedá už jinak (zejména ne slušně) napsat. Jak jinak si totiž vysvětlit až bizarní (bizarní samozřejmě jen ve světle covidpasů, nikoli obecně) vyjádření ministerstva mládeže, školství a tělovýchovy k tomu, že rodiče nemají právo na informace o tom, jestli je či není kantor řádně očkován proti nejhorší nemoci všech dob – covidu – s odůvodněním, že se, a teď se držte, ať smíchy nespadnete ze židle, jedná o OSOBNÍ ÚDAJE.

„Informace o tom, zda je, anebo není učitel očkovaný na covid-19, je osobní údaj, který nemá učitel povinnost sdělovat ani svému zaměstnavateli (řediteli školy), ani komukoli jinému,” vysvětlila Lednová.

A teď mi, milí zlatí vysvětlete, jak je možné, že o tom, zda jsem nebo nejsem očkovaná či testovaná já, bude mít informace každá hajzlbába?

Úřad pro ochranu osobních údajů mj. k celé šaškárně ve svém stanovisku uvedl:

Mimořádným opatřením nově uloženou povinnost provozovatelům vést evidenci zákazníků pro potřeby případného epidemiologického šetření bez stanovení konkrétního účelu a dalších parametrů zpracování a naplnění všech zásad ochrany osobních údajů v souladu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů, považuje Úřad za nepřípustnou.

Když ministr zdravotnictví ten svůj blábol upravil, Úřad stanovisko doplnil:

Bez ohledu na to lze poskytovatelům služeb doporučit, budou-li zpracovávat osobní údaje vymezené v odůvodnění mimořádného opatření, aby nepřekračovali indikovaný rozsah údajů a dobu jejich uchování. Zvláště je nutno zdůraznit, že součástí evidence nemá být originál či kopie listiny, kterou se osvědčují skutečnosti, jimiž je vstup do provozovny podmíněn (potvrzení, prohlášení, certifikáty).  

Vzhledem k tomu, že v odůvodnění trapného protiústavního opatření se dozvíme že:

„evidence údajů poskytovatele služby je na dobu nezbytnou pro provedení epidemiologického šetření orgánem ochrany veřejného zdraví, a to v nezbytném rozsahu. Taková evidence, aby mohla sloužit pro uvedený účel, by měla obsahovat identifikaci zákazníka (jméno, příjmení), kontaktní údaje zákazníka (nejlépe telefonní číslo), informaci o čase poskytnutí služby (od kdy, do kdy) a informaci, který zaměstnanec poskytoval služby tomuto zákazníkovi. Tuto evidenci by měl poskytovatel uchovávat 30 dnů.“ 

lze doporučit, abyste při objednání k nějakému kadeřníkovi řekli, že se jmenujete MARIE WANG NEBO V PŘÍPADĚ MUŽŮ MOHAMMED WANG. Váš mobil budiž 123 456 789.

Wang je najčastější příjmení, Marie či Mohammed nejčastější křestní jméno na světě.

P. S.: Nápad vznikl na dnešním setkání eleutheriánů.

%d bloggers like this: