Když jsem si dnes ráno přečetla zprávu o tom, že Prahu bude křižovat očkovací autobus, který bude odchytávat nebohé turisty a nabízet jim zázračnou vakcínu, málem jsem se udávila snídaní. Něco tak pitomě komického jsem totiž už dlouho neviděla. Hned jsem si vzpomněla na „urban legend“ o černé sanitce. Kdyby někdo z vás tuto slavnou historku neznal, Wikipedie poskytne vysvětlení:

Černá sanitka je městská legenda, která byla populární v ČSSR v osmdesátých letech. Lidé si tehdy vyprávěli o tajemném sanitním voze černé barvy, který jezdí v noci a unáší děti a mladé lidi. Ti jsou usmrceni a jejich orgány pak prodává osazenstvo sanitky boháčům na Západě za účelem transplantace.

Prohlédněte si obzvláště toho ťupíka Hřiba, jak se culí na fotce jako měsíček na hnůj. Myslete na ten obrázek, až půjdete v říjnu k volbám. Nezapomeňte, která strana vám zařídila „očkovací autobus“, milý nejen Pražané.

Komentář Hřiba považuju za hoax, tohle nemůže žádný politik vypustit z huby (za chvíli budou ve Žlutých busech na palubě místo hnusného instantního „kafe“ taky nabízet opíchání):

„Kampaňové autobusy už jsou out, v Praze teď vypravujeme autobus očkovací. Ten je v současné době daleko důležitější. Lidem, kteří z různých důvodů zatím naočkovaní nejsou, nabídneme možnost vakcinace přímo na palubě nebo výběr pozdějšího termínu v kamenném očkovacím místě,“ uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Oficiální stránku k očkovacímu autobusu najdete zde. I tohle se platí, milí spolupodnikatelé, z našich daní. Hned máte jistě lepší den!

Co bude pokračováním očkovacího autobusu? Vojáci na korbách se samopaly, kteří budou mít tečku mezi oči pro každého hnusného odmítače?

%d bloggers like this: