My v Brně máme radnici vždycky jen pro ostudu (ne že by na tom třeba v Praze s Adrianou nebo Hudečkem nebo jinými šašky byli líp). Mnoho obyvatel ČR si jistě pamatuje na éru, kdy nám (mj.) vládl Hollan. No, asi si zasloužíme, že tu máme instituce typu Ústavního soudu, Nejvyššího soudu, Nejvyššího správního soudu nebo ombudsmana a Hollan na radnici. Nějaká špatná kolektivní karma, řekla bych.

Dnes mne pobavil Hollanův blog o aférce „šikana hygien“.

Já osobně jsem navrhovala buzeraci policajtů skrze použité respíky poházené na ulicích, přišlo mi to o dost zábavnější, ale každému dle gusta.

Hollan, ač byl tedy ve vedení města, asi vůbec nechápe, v čem je problém. Není vůbec složité žadatele o informce vyf*ckovat, to ne. S tím si poradí každá chytřejší hajzlbába z hygieny, které ovládá počítač do té míry, že zná Hollanem zmiňovanou funkci Ctrl+C.

Problém je jinde, Matěji! Kdybys blbě neplkal a raději trochu přemýšlel, chápal bys, že je nutno splnit požadavky dle 106 a v podstatě pro každou žádost založit spis. Proto je to efektivní nástroj teroru KHS. Je to časově náročné a neobčůráš to. Stejně jako buzerování policajtů skrze sbírání použitých náhubků, víme, Matěji? Pak to mělo s Brnem nějak vypadat, když to tady drželi v rukou Tobě podobní, kamaráde. Vždyť tohle ví na každé malé obci. Si ten zákon laskavě přečti. Nebo navrhuješ, aby ho úřady plošně nerespektovaly? Zajímavé!

Aha, ano, navrhuješ!

Ano, i to je pruda, ale stačí na to jeden brigádník, nebo se tím dokonce není třeba zabývat vůbec a prostě to nechávat bez odpovědi. 99 % žadatelů nebude mít schopnost podat po uplynutí lhůty Stížnost, k tomu už by museli psát vytištěné podepsané dopisy nebo to podávat datovkou, nebudou to dělat. A kde není žalobce, není soudce, takže když se budou tyto „dotazy“ ignorovat, vůbec nic se nestane. A jsem přesvědčen, že i kdyby to nějaký mamlas hnal k soudu, tak to tam prohraje, protože to dělá úplně nepokrytě jako šikanu a nemá se tudíž ani jak obhajovat.

Vidíte, a já žila dosud v domnění, že Hollan za 106 bojuje. A on najednou vytáhne Kužílka proti žadatelům. Tvl, to nevymyslíš.

Zastupitelé jihomoravského kraje se minulý čtvrtek (24. 2. 2011) rozhodli, že navrhnou novelu zákona o svobodném přístupu k informacím. Formulace „svobodný přístup“ by nicméně při případném přijetí této novely působila dosti ironicky, neboť tento návrh jde přímo proti smyslu zákona a z lidí, kteří zrovna nejsou úředníci nebo zastupitelé, dělá občany druhé kategorie. Možný budoucí předseda nejsilnější levicové strany, hejtman Jihomoravského kraje, Michal Hašek, tak občanům vzkazuje: „Chceš vědět, co úředníci a politici placení z tvých daní dělají? Tak chlapče pěkně popros, zaplať a když se nebudeš ptát na blbé otázky, možná ti i někdy odpovíme.

Nežijeme v absolutní monarchii ani v totalitě, kdy je „normální“ že občan nemá informace a že vládne někdo „z vůle Boží“ nebo pomocí násilného udržování moci. Naše nynější demokracie je postavena na tom, že veškerou moc mají lidé, kteří část (či většinu) tíhy rozhodování delegují na své volené zástupce. Aby však tento systém fungoval a občan se mohl odpovědně rozhodovat, koho bude volit, musí vědět, co ti politikové vlastně dělají. Aby mohl kontrolovat, zda státem (tj. námi) placení úředníci dělají svou práci dobře, musí vědět, co ti úředníci vlastně dělají. Kolo dějin se otočilo z pozice, že lidé jsou poddaní státu, do pozice, že naopak „stát“ je odpovědný lidem.

Tohle vážně psal Hollan. Nemá on nějaké psychické problémy? Rozdvojená osobnost?

Porážka Žít Brno? Na vině byly i moje psychické problémy, přiznává Hollan

Zajímavý styl výkonu veřejné správy navrhuješ, Hollane, jen co je pravda. Pro neprávní stát ale pochopitelný… podobně by se mohly řešit třeba žádosti o klimatických kravinkách, co? Tohle se ještě bude sakra hodit. Jsou tedy mamlasové i ti z nevládek? Já čumím!

Možná tomu světu ale celkově už nerozumím. Na Novinkách psali, že prý se Němci snaží antivaxery, ať je to cokoliv, přesvědčit skrze vtip. Ty jejich reklamy Novinky zveřejnily.

Sice je můj praděda kovaný Němec, ale já už mám té dojčlandské krve v žilách asi málo, protože ten vtip jsem vůbec nepochopila. To už mi přijde vtipnější ta česká holá prdel mrtvého dědka. Aspoň každý ví, kde nás vláda má.

Nechápu ani to, co se snaží národu sdělit vzteklý děda Honzák. Celkově ty staré páprdy, kteří mají tendence rozhodovat o životě žen a dětí, nějak nedávám.

%d bloggers like this: