Myslím, že jsem ještě na Echu24 nečetla nic tak strašidelného jako dvě dnešní zprávy.

Opakované posilující dávky mohou škodit imunitě, varuje EMA

Časté podávání posilujících dávek vakcíny proti covidu-19 by podle Evropské lékové agentury (EMA) mohly nakonec imunitu oslabit a unavit lidský organismus. Proto místo přeočkování každé 4 měsíce radí využít strategii očkování proti chřipce, tedy prodloužit interval mezi posilujícími dávkami a naplánovat je zejména na chladná období, uvedl web Bloomberg.

Opakované očkování původní vakcínou už nedává smysl, říkají odborníci z WHO

Technická skupina Světové zdravotnické organizace (WHO) uvedla, že současné vakcíny proti covidu-19 bude možná potřeba upravit, aby byly účinné proti omikronu a dalším variantám, které se objeví v budoucnu. Opakované očkování původní vakcínou podle ní není pravděpodobně udržitelné ani vhodné, informovala o tom agentura Reuters.

Kdybych byla očkovaná, začala bych mít opravdu velké obavy. Jako neočkovaná mám obavy ještě větší – o očkované a přiznám se, že i o sebe. Co udělá s lidmi, když se dozví, že jim vlády doopravdy prachsprostě lhaly? Co s nimi udělá strach o zdraví? Co s nimi udělá vztek, že se někteří nepodvolili a nenaočkovali se? Co bude znamenat to, že jsme nepojmenovali celou „pandemickou“ záležitost hned zpočátku pravými jmény vinou soudců jsme se dostali až tam, kde jsme teď? Co s lidmi udělá to, že přijdou o peníze a o komfort, na který jsou zvyklí? Těžko říct.

Teď je důležité jedno: jestli chceme prokázat, že máme potenciál jako společnost dále fungovat, nesmí se ti, kdo „nepodlehli“ začít vyvyšovat nad druhé. Je jedno, kdo je a není opíchaný, tečka sem, tečka tam. Potřebujeme hlavně, abychom konečně věci pojmenovali pravými jmény, abychom si nastavili pravidla pro budoucí krize, ať už budou energetické, potravinové, imigrační, náboženské, klimatické a kdovíjaké další. Jen nějak nevím, kdo tohleto nastavení pravidel udělá. Nevidím tady a ani ve světě moc lidí, kteří na to mají rozum, morálku a charakter…

%d bloggers like this: