Městský soud v Praze bude v pátek 16. října 2020 od 10.00 projednávat žalobu právničky Mgr. Venduly Zahumenské, Ph.D. proti ministerstvu spravedlnosti za zastrašující výroky Marie Benešové vůči soudci tohoto soudu Výbornému.

Poté, co Městský soud v Praze vyhověl žalobě Ondřeje Dostála, jsou návrhy na zrušení opatření exekutivy v naprosté většině odmítány. Je skutečným důvodem to, že se soudci městského soudu bojí?

První jednání ve věci proběhne:

16.10.2020 v 10:00 hod u Městského soudu v Praze, Slezská 9, 120 00 Praha 2, v místnosti č. 143/Slezská 1. patro.

Podaná žaloba je ke stažení zde.

Aktualizace: Věc byla postoupena Nejvyššímu správnímu soudu, aby posoudil, jestli o podané žalobě vůbec můžou rozhodovat soudci městského soudu. Žalobkyně totiž namítá, že se soudci tohoto soudu bojí rozhodovat ve věcech protiepidemiologických opatření v souladu se zákonem. Že soudci nepostupovali zákonně, už v několika případech potvrdil Nejvyšší správní soud (zatím naposledy zde). Žalobkyně tak logicky navrhla, aby soudci správního úseku byli předvoláni jako svědci a vyjádřili se k tomu, zda jejich strach vyplývá z prohlášení ministryně, nebo ne. Žalobkyně navíc poukázala na to, že středobodem výroků ministryně je osoba soudce Výborného. Pokud lze výroky ministryně interpretovat jako útok na tohoto soudce a jeho senát, pak je skutečně otázkou, zda jeho kolegové těchto soudců ze správního úseku soudu mohou ve věci nestranně a nezaujatě rozhodovat.

%d bloggers like this: