Včera jsme měli další setkání eleutheriánů, tentokrát na severu Moravy. Děkuju, že jste dorazili. Dost mne mrzelo, že tu zrovna máte „monzunové období“, jak to charakterizovala jedna z účastnic. Doufám, že příště se počasí vyvede mnohem líp (stejně tak prosím všechny svobodné svaté, aby 6. 6. v Brně nepršelo!). Díky setkání jsem si připomněla, že jsem ještě nepsala o jednom důležitém (nikoli mém) nápadu pro novou dobu: dovolených pro neočkované „odmítače“, v překladu do normální řeči – ty svobodné, skvělé, rozumné a odvážné.

Jistě znáte původní myšlenku AirB&B (ne to, co z fajn konceptu udělala korporace): když máte volný byt, dům, pokoj nebo jen nafukovací postel, můžete je nabídnout někomu jinému výměnou za jeho postel, kterou vám nabídne někdy v budoucnu. Myslím si, že budování buněk by mělo vést mimo jiné k tomuto cíli – vzájemné pomoci v různých situacích. Proto si dovoluji zvednout onu myšlenku a požádat všechny, kdo mohou, aby nabídli třeba zahradu, která obklopuje jejich chalupu, pro stanování ostatním. Já sama se nechci „nakýblovat“ nikomu do bytu (to nemusí být každému příjemné), ale kdybyste měli louku a k ní záchod s vodovodem a byli byste ochotni je nabídnout pro „tábor“ skupinky neočkovaných a netestovaných dětí, budu vám já vděčná do konce života a protože si za mou vděčnost nic nekoupíte, vězte, že nepochybně vykonáte opravdu velký dobrý skutek, který se vám přičte k dobru.

Ne každý může výměnou za poskytnuté postele nebo kus zahrady pro stanování nabídnout svoji zahradu či postel (jsem příkladem takového člověka, neb žijeme v malinkém brněnském bytě a chalupu nemáme), proto je jistě možné uvažovat i o jiných protiplněních. Já třeba přiberu na tábor vaše dítě a zařídím mu hezký kus prázdnin (předpokládám, že několik hodin právních služeb v neprávním státě nikdo nechce, takže profesně jsem trochu mimo).

Přemýšlím, jak to udělat technicky, je možné kupř. vytvořit nějakou e-mailovou konferenci jen pro nabídky a poptávky po B&B dovolených. Mně se nápad s B&B pro neočkované a netestované prostě líbí a pomůžu ráda s realizací.

%d bloggers like this: