Včera jsem se dozvěděla, že prý můj muž je tajný agent Aspen Institutu. To mne vyděsilo, protože jsem až před pár týdny zjistila ve spojení s naší poslankyní Pekarovou Adamovou, že vůbec nějaký Aspen Institut existuje (ano, až takový antikonspirační ignorant já jsem). Věděla jsem okrajově, že máme nesmysl jako je Fullbright výměnný program (o tom jsem slyšela během doktorského studia) a pak jsem znala International Visitors Leadership Program, protože toho se můj muž v roce 2011 skutečně zúčastnil. Pro mě to tenkrát znamenalo jediné: že jsem byla 3 týdny sama s novorozencem a ani ne dvouletou dcerou, zatímco manžel jezdil po hotelích v USA, za což jsem jako dárek ze zámoří dostala starý, ale zaručeně pravý americký donut a triko z výprodeje v Banana Republic za 8 dolarů (ve kterém dodnes spím na chalupě), takže si pamatuju jen to, že jsem byla pěkně naštvaná.

Nevím jak vy, ale já jsem vždycky jsem tyhlety programy považovala za strašné ptákoviny. Spousta kecání od lidí, kteří nikdy nic pořádného neudělali a kteří budou stejně blbě kecat po zbytek svého života a nejspíš nic užitečného nikdy neudělají. To se mi potvrzovalo v praxi, protože znám osobně pár dalších expertů, kteří na IVLP byli. To, že máte takové známé, se vám zkrátka stane, když jste sami dost hloupí na to, abyste se pohybovali v akademických kruzích a navíc skoro 15 let pracovali v neziskových ekologických organizacích namísto toho, abyste konečně dělali nějakou opravdovou práci (jak mi vždycky říkal můj táta).

Nikdy nás ani nenapadlo zastírat, že jsme oba v nevládkách pracovali a že naše životy byly částečně placeny z fondů Open Society, tedy oním oprávněně proklínaným Sorosem. Sice to neznamenalo, že jsme pracovali na destrukci světa, jak si asi mnozí představují, ale není to ani nic chvályhodného. Naštěstí David záhy přešel k advokacii, takže brzy po třicítce se z něj stal víceméně normální právník (což taky není nic chvályhodného). Sami hodnotíme naši práci v NNO jako velmi přínosnou. Naučili jsme se dost o tom, jak vést strategickou litigaci a tasit jiné „zbraně“ a díky tomu můžeme tyto metody používat ve prospěch svobody a naší západní kultury a ne pro její zničení, jak se tomu velmi často za peníze Open Society Fund děje. Tohle bychom se v korporaci nebo obyčejné advokátní kanceláři nenaučili.

A jak se to všechno týká Aspen Institutu? Ani sama nevím, ale nějak ano. Na stránkách SPD je trochu zmatený článek, ze kterého jsme ale pochopili, že Internationbal Visitor Leadership Program má být podle některých spojený s Aspen Institute. IVLP je program vlády USA, stejně jako výše uvedený The Fullbright Program. Pokud jde o Aspen Institute, ten má samozřejmě podobné výměnné programy (Young Leaders Program), protože tak se nejlíp budují sítě lidí s nejrůznějším „vhodným“ smýšlením. Jde ale o odlišnou věc od IVLP. Je možné, že i program Aspen Institute je zčásti financován US vládou, ale to se mi nechtělo dohledávat. Sama si myslím, že podobné programy jsou pro lidi s velkým egem a že nejsou přínosné. Dokonce si myslím, ale přiznám se, že to vidím až s dnešní zkušeností, nikoli se svým pohledem na svět před deseti lety, že jsou velmi nebezpečné kvůli prosazování představ politického islámu.

Shrnout můžu jen to, že je čirým faktem, že se David účastnil IVLP, pracovali jsme v NNO a nebyli jsme před deseti lety zrovna nejchytřejší. Omluvou nám budiž to, že nám bylo sotva třicet… Jestli to někomu vadí, je mi to ale jedno. Řešením je s námi nespolupracovat, stejně jako já nemůžu spolupracovat s mnoha jinými s názory, které jsou proti mému přesvědčení.

My s Davidem se obvykle hrozně dobře bavíme, když přemýšlíme o tom, jak asi musí někomu jako je SPD nebo naopak těm, kteří jsou na svoji účast v IVLP velmi hrdí, vrtat hlavou, kdo vlastně jsme. Jak je možné, že kritizujeme politický islám a progresivní levici (jejich kombinaci totiž považujeme ho za největší nebezpečí pro naši budoucnost) a současně hájíme lidská práva? Jak je možné, že jsme byli v NNO a současně se domníváme, že Soros je velmi nebezpečný člověk, který je jedním z největších podporovatelů politického islámu přes svoji Open Society Foundation? Jak je možné, že byl David na IVLP a dokonce byl přijat ke studiu do výcvikového tábora na Sorosove Central Europe University v Budapešti (kam nenastoupil – díky mně 🙂 a současně to na něm nezanechalo stopy?

Přitom je to strašně snadné: jsme si jisti tím, že je třeba dát lidem svobodu, odpovědnost a radost. Nic z toho ale nedává ani SPD ani Aspen Institute. Nic z toho lidem nedává ani politická korektnost, ani levicoví liberálové, ale ani nacionalismus a ani antisemitismus. Proto si nikdy nemůžeme rozumět ani s SPD ani s Aspen Institute. SPD je ale v tuto konkrétní chvíli méně nebezpečná, protože ze všeho nejdřív potřebujeme vrátit společnost do rámce právního státu a tomu SPD aktuálně pomáhá.

%d bloggers like this: