Před chviličkou mi jedna dáma poslala odkaz na Hudební fórum Hradec Králové 2021, předpokládám, že ví, jaký je můj vztah ke všem těm klimatickým šejdířům, kteří by nás tak rádi uvěznili ve svém psychedelickém světě hrůzy a zla. Protože považuju blouznění kolem roušek a podobné nesmysly za kouřovou clonu, pod kterou se do naší společnosti vkrádá něco mnohem horšího, ráda tu a tam napíšu o něčem jiném, než jsou ty covidí fantasmagorie. Za podnět jsem tudíž vděčná.

Na webu toho nepříliš zajímavého fesťáku se uvádí:

Festival společného naslouchání Zemi. Děláme dost pro udržení planety, která drží nás? Koncerty pro lidi, kteří v zájmu trvale udržitelného rozvoje méně konzumují. Hudba budoucnosti – tvorba bez uhlíkové stopy.

Takový Mozart tedy skládal s ohromnou uhlíkovou stopou nebo co? To jen abych věděla, jak mám uvědoměle učit děti hudební výchově!

Na fesťáku vystoupí jakási trubka Dieter Ammann. V jeho profilu se dočtete:

Dieter Ammann, jazzfunkový muzikant spatra vystupující s hvězdami popmusic i perfekcionistický skladatel festivalů nové hudby, nelétá na provedení svých skladeb, aby nezanechal uhlíkovou stopu. Při ekologičtější cestě nočním vlakem Ammannovi někdo ukradl zavazadlo s přípravnými skicami k novému Klavírnímu koncertu – Velké toccatě. Skladatel frustraci překonal, nové dílo dopsal a věnoval ho lidem s bdělou myslí, kteří v zájmu trvale udržitelného rozvoje méně konzumují.

Lidi, já tak moc nechci, aby v téhle obří nechutné lži žily moje děti. Je mi z toho doslova a do písmene mizerně. Nemám nakonec nějakou antiklimatickou úzkost? Hmmmm, to by byla žalobička!

Jo a tuhletu blbost, jak jinak, sponzoruje z našich peněz ministerstvo kultury a Královéhradecký kraj. To jste ale rádi, že můžete platiti, že jo?

Řeknu vám, jsou chvíle, kdy jsem vážně ráda, že jsem neotečkovaná a netestovaná a nemusím ani přemýšlet, že bych se třeba takového kapitální békoviny jako je Hudební fórum Hradec Králové 2021 účastnila.

P. S. Včera jsme nakupovala zásoby granulí pro psy a kočky. Jeden e-shop mi nakonec nabídl, jestli si nechci připlatit a odčinit tím svoji hnusnou uhlíkovou stopu, kterou jsem nákupem vytvořila… proč my lidi nemůžeme fungovat normálně, to nevím…

%d bloggers like this: