30. 3. 1920 byl schválen návrh české vlajky od Jaroslava Kursy. Musíte uznat, že naše vlajka je prostě báječná a když si prohlédnete grafické návrhy, děkujete bohu anebo tomu, komu děkovat chcete, že to před 101 lety dopadlo, jak to dopadlo.

Když jsem napsala článek o tom, že se musíme poznat, my všichni, kdo si vážíme lidských práv a svobody a kdo doufáme v dobrou budoucnost a vítězství pravdy, mnoho z vás mi napsalo. Děkuju. Zkusím napsat ještě Zdravému fóru, jestli bychom neměli mít nějaký „symbol čtvrtého odboje“, protože symboly jsou pro nás lidi prostě důležité.

Z vašich reakcí jsem pochopila, že jsme sto let za opicemi a že vy jste prostě báječní, protože nosíte na klopách, na batozích nebo na čepicích trikolóry. Tak jsem hned online (galanterie už nejsou otevřené, když látkové náhubky už nefrčí a české švadlenky nežhaví stroje) nakoupila v nejbližší prodejně stužku a krásné filigránské ozdobné špendlíky. No, ozdobné jen pro mne, dětem a Davidovi dám jen obyčejné, oni tomu stejně nerozumí a módě nehoví. Zítra budou mít děti rukodělné práce a budou vyrábět „mašličky“ (syn tedy bude brblat, ale to nevadí).

Tak hurá, nakupme my všichni stužky v našich úžasných nádherných národních barvách, které sdílíme s mnoha ostatními Slovany nebo i jinými národy, a ozdobme se do jara. Česká vlajka a to, co pro nás znamená, si to k 101. výročí víc než zaslouží. Státní barvy jsou jedním ze státních symbolů a teď budou i symbolem svobody a boje proti útlaku!

Mimochodem, kdyby vás zajímalo, jaký význam jednotlivé barvy mají, podívejte se. Člověk se pořád něco učí.

%d bloggers like this: