Často se mě vy všichni ptáte, jestli jsme jediní právníci, kteří si přejí, abychom zase žili ve stavu bez nouze, a jestli jsme jediní, kdo pro to něco dělají. Odpovídám právě teď a tady: ne, nejsme, ale je nás hrozně málo. O to víc si vážím každého, kdo svoje právní vzdělání využije správně a ve prospěch lidí. Jedním z takových advokátů je pan Nielsen.

Požádal před pár dny Státní zdravotní ústav o informace ke covidu. A odpovědi jsou víc než zajímavé. S jeho dovolením odpověď SZÚ zveřejňujeme.

ODPOVĚĎ SZÚ ZDE KE STAŽENÍ.

Vybíráme z ní jednu věc, která nás vážně zaujala.

„Aktuální hodnota smrtnosti onemocnění COVID-19 se liší podle postižení jednotlivých skupin osob (dle rizikových faktorů a věku), globálně se pohybuje přibližně na úrovni 0, 3%. Smrtnost chřipky je 0,1%. Poznámka, rhinoviry jsou zcela poddiagnostikované, nelze je tedy do statistiky zahrnout, viry chřipky jsou ve statistice pouze obrazem ledovce, tedy pouhou špičkou, protože se opět tetuje zcela zanedbatelně a u mnoha komplikací se na chřipku nepomýšlí. Náhlá úmrtí mimo zdravotnická zařízení nejsou evidována, byť je prokázáno, že se jedná o úmrtí na chřipku.“

Ano, čtete správně. I náš SZÚ v podstatě potvrzuje závěry studie zveřejněné WHO, ze které vyplývá, že smrtnost koronaviru je pouhých (!) 0, 23%. Když k tomu přidáte skutečnost, že podle americké CDC i WHO je v populaci asi 10x víc „nakažených“, než kolik jich zachytí testy, je zřejmé, že státy vyvolaly paniku kvůli nemoci, která nepředvádí absolutně nic zvláštního. Bylo by na čase s celou šaškárnou skončit. To se ovšem nestane jen tak, protože viníci se budou zuby nehty bránit před potrestáním a lidé jsou zděšeni a neposlouchají pravdivé informace, ale jen ty pěkně nafouknuté a kolorované, které jim denně servírují média.

Pan Nielsen shrnul informace do komentáře na Extra.cz. Přečtěte si ho, stojí rozhodně za pár minut času.

Text tohoto příspěvku vyjadřuje názory Venduly Zahumenské, nikoli advokáta Tomáše Nielsena, od kterého jsme pouze získali odpověď SZÚ.

%d bloggers like this: