Geniální nápad na zavření prvního stupně vyvolal to, co Prymula nejspíš vyvolat chtěl: paniku a pocit, že se špitály hroutí pod náporem umírajících na tu nejhorší variantu té nejsmrtelnější nemoci. Sestry a lékaři (většinou ženy, jak jinak) s malými dětmi prostě ve zdravotnictví chybí. To bylo jasné už v okamžiku, kdy se Prymula začal veřejně tou zvrhlou myšlenkou na uzavření škol zabývat.


Máme si tedy všichni myslet, že je naprosto nezbytné, aby se jednak vybudovaly jakési „polní nemocnice“ (už je otevřený ten záhadný Těchonín?) a jednak je nutné, aby do špitálů nastoupili „civilisti (jsme ve válce, no ne, tak proč nepoužívat válečnou terminologii). Dobře. Nemám s tím opravdu nejmenší problém, třeba do Dětské nemocnice půjdu ráda vypomoct hned. Jen mám jako občanka této země právo na odpovědi:

 1. Proč jsou v nemocnicích lidé doopravdy? Mají skutečně všechny potíže způsobené koronavirem anebo by se tam mnoho z nich dostalo tak jako tak kvůli svým jiným, skutečně vážným chorobám?
 2. Kolik lidí je hospitalizováno, aniž by skutečně jejich stav vyžadoval pobyt na JIP? Kolik z nich by „normálně“ a s jinou nemocí bylo prostě doma, kde by se potáceli v horečkách a za pár dní se z toho jednoduše vyhrabali?
 3. Kolik je v nemocnici lidí na tzv. sociální hospitalizaci, kteří tam nemají vůbec co dělat?
 4. Kolik z těch lidí by ve skutečnosti mělo mít paliativní péči a za normálního stavu by se vůbec na „přístroje“ na tak dlouho nepřipojovali?
 5. Kolik personálu chybí proto, že jsou zavřené naprosto nesmyslně školy?
 6. Kolika nakaženým zdravotníkům byly namísto neprůkazného PCR testu udělány relevantní kultivační testy, abychom viděli, zda jsou doopravdy tak strašně nakažliví, i když jim nic není?
 7. Budou ve špitálech pomáhat policajti (a měšťáci) nebo budou nadále hlavně buzerovat lidi, kterým kouká nos z náhubku nebo zaparkují mimo čáru modré zóny? Kde je armáda? Co dělají užitečného?
 8. Kolika lidem je odmítána potřebná péče, protože NEMAJÍ pozitivní test na koronavirus a jsou tak fakticky vyloučeni z poskytování péče na základě veřejného zdravotního pojištění?
 9. Kolik úmrtí hrozí kvůli tomuto bezprecedentnímu odmítání zdravotní péče?
 10. Mají nemocnice řádně zpracovány manuály pro triáž a pro další poskytování péče, jak jim bylo uloženo ministerstvem zdravotnictví už v březnu?
 11. Počítá se v těchto metodikách, že pacienti, kteří nemají téměř žádnou šanci na přežití, se nebudou ošetřovat na úkor jiných?
 12. Musí se skutečně personál nemocnic povinně mučit v respirátorech? Dělalo se to skutečně vždy? Nebo dosud neexistovaly nakažlivé nemoci? Jaké dopady to má na jejich zdraví a kdo to řešil?
 13. Musí dobrovolníci nosit „ochranné“ pomůcky?
 14. Musí se dobrovolníci nechávat testovat?
 15. Budou konečně zveřejňována přesná data o testech? Kolik je tam tzv. retestů, kolik lidí bylo úplně bez příznaků? Kolika prakticky nic není?
 16. Budou konečně pitváni mrtví s covidem, abychom věděli, na co umřeli doopravdy?
 17. Jaká byla přesně obsazenost nemocnic třeba během nějaké pěkné chřipkové epidemie? Jaké kapacity JIP zbývaly? Jaká je obvyklá obsazenost nemocničních lůžek? Kolik jich je obvykle volných?
 18. JAKÝ MÁ STÁT PLÁN „NA POTOM“? CO PŘESNĚ SE BUDE DÍT SE ZNIČENOU ZEMÍ, EKONOMIKOU, NEVZDĚLANÝMI DĚTMI, NEZAMĚSTNANÝMI, TĚMI, KTEŘÍ NEDOSTANOU ZDRAVOTNÍ PÉČI, TĚMI, KTEŘÍ NEDOSTANOU SOCIÁLNÍ DÁVKY?
 19. KDE JE COST BENEFIT ANALÝZA K TOMU, JAKÉ ZTRÁTY SI MŮŽE DOVOLIT SPOLEČNOST KVŮLI TOMU, ŽE ZACHRÁNÍ PROMILE LIDÍ?

Určitě i vás napadá spousta dalších relevantních otázek. Až státe odpovíš, pak žádej po občanech službu. Do té doby nemáš právo na nic.

%d blogerům se to líbí: